A hivatalosan megállapított óránkénti minimálbér korrekciójára kerülhet sor az Egyesült Államokban. Az amerikai törvényhozás "alsó házában" ugyanis a demokraták többségével megszavazták a béremelést, így két év alatt fokozatosan 5,15 dollárról 7,25 dollárra növekedhet az összeg. A mostani minimálbér 1997 szeptembere, Clinton ideje óta van érvényben.
A bér nagysága körül kisebbfajta számháború folyt: statisztikák szerint ugyanis az amerikaiak 2,7 százaléka keres ennek megfelelő pénzt. Ha viszont a tervezett mértékű emelésre sor kerül, akkor - érvel az ellentábor - nagyjából a munkaerő négy százaléka számíthat arra, hogy elveszíti állását a magas bérköltség miatt, és elsősorban a kisvállalatok mennek tönkre majd emiatt.
Mivel az Egyesült Államokban meglehetősen kevesen kapják a minimálbért elérő, vagy annál kisebb összeget, a döntést a média szimbolikusnak nevezi. Ezzel együtt nem biztos, hogy a szenátusban is keresztül megy a javaslat, és Bush elnök is aláírja majd.
A demokraták elsősorban a szakszervezetek nyomására cselekedtek. Az érdekvédelmi szervezetek azonban a republikánus többségű régi képviselői testületben nem tudták keresztülerőltetni az emelést, mert rendre megkapták a kritikát: a lépés az amerikai gazdaság lassulását hozná magával.
Ezen érvelés azonban eléggé elméleti, mivel a minimálbér már a legtöbb szövetségi államban 5,15 dollár fölött van, becslések szerint a legkevésbé kvalifikált munkaerő hetven százaléka már ennél nagyobb órabérért dolgozik.