[ajanlo=240][igazitas=left/]A KSH adatai is azt bizonyítják, hogy a kereskedelemben dolgozók száma folyamatosan emelkedik. Míg a múlt év első negyedében 536 ezren dolgoztak az ágazatban, ez év március végén 573 ezer volt a foglalkoztatottak száma. A gépek és berendezések gyártása terén viszont több mint 6000 fővel csökkent egy év alatt a foglalkoztatottak száma. Kapósak a villamos- és a gépészmérnökök is, különösen, ha beszélnek idegen nyelvet.
A megkérdezett fejvadászok és személyzeti tanácsadók szerint a vállalkozások igénye a következő hat hónapban sem sokat változik. Vagyis a pénzügy, a logisztika, a gépgyártás, az építőipar, az it, a kereskedelem és a HR területén tovább emelkedik az álláslehetőségek száma. Legnehezebben viszont a marketing- és jogi végzettségűek találnak a következő fél évben is nehezen munkát.
A különböző területeken a pályakezdők fizetése havonta bruttó 180 és 250 ezer forint között alakul. A már néhány éves munkatapasztalattal bírók 280-350 ezer körül keresnek havonta, szintén bruttóban. A középvezetői, valamint szakértői posztokon 400 és 800, a felső vezetői szinteken 600, illetve 900 ezer között mozog a havi bruttó kereset. A nagyvállalatok vezetőinek fizetése 800 ezernél kezdődik.
A gazdasági vezetők éves szinten bruttó 10-15 milliót kereshetnek. Szerényebb jövedelmük van az autóipari beszállításért, illetve a minőségbiztosításért felelős vezetőknek, ők évente bruttó hétmillió forint alapfizetéshez jutnak. A logisztikai vezetők fixe 8-10, a termelési vezetőké 5-6 millió körül alakul évente. Ezek a bérek főleg Közép-Magyarországra igazak. A vidéki keresetek 10-30 százalékkal alacsonyabbak, írja a Világgazdaság.
Nehéz félév vár a marketingesekre itthon
A pénzügy, a logisztika, a gépgyártás, az építőipar, az it, a HR és a kereskedelem területén dolgozók számíthatnak leginkább arra, hogy a következő hat hónapban is keresettek lesznek. A Világgazdaság szerint a nagy vesztesek viszont a marketingesek és a jogászok.