2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A kínai, indiai és egyéb alacsony bérű országokba irányuló termeléskihelyezés által okozott munkahely-veszteségek nem igazolhatók - derül ki a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet tanulmányából.

[ajanlo=255][igazitas=left/]India rendelkezik a világon a legnagyobb call center outsourcing részesedéssel, amit a nemrégiben kipattant adatlopási botrány megváltoztathat.

Az éves jelentés rámutat, hogy azok, akik a globalizálódás miatt veszítették el állásukat, csak nehézségek árán tudnak visszakapaszkodni a munka világába, és ha sikerül is nekik, bérük jóval alacsonyabb lesz.

A világ 30 leggazdagabb országát tömörítő OECD közgazdászai megállapították, a globalizáció vegyes érzelmeket vált ki az emberekben az OECD-országok nyitottságával szemben.

"Az állásveszteségeknek csak töredéke vezethető vissza a kereskedelem és a beruházások liberalizálására" - állapította meg az OECD, hozzátéve: "túlzó az a vélemény, hogy az OECD-országokban tapasztalható munkaerőpiaci gondok fő oka a globalizáció".

Az OECD tagországai a hetvenes évek óta nyitott kereskedelmet folytattak, ami befolyással lehetett az általános foglalkoztatási szintre. Az idősebb és képzetlen, az előző munkájukhoz nagyon ragaszkodó feldolgozóipari munkások szenvedik meg legjobban a nemzetközi versenyt. Az OECD felmérése szerint javítani kell a munkaerőpiac általános működését.

Az európai OECD-országok átlagában az idén a munkanélküliség 9,1 százalékos lesz, jövőre pedig 8,8 százalék várható. Németországban a tavalyi 9,3 százalékról az idén 9,6 százalékra növekedhet, majd 2006-ra 9,1 százalékra mérséklődhet a munkanélküliség. Az USA-ban 2004-ben az arány 5,5 százalék volt, amely az idén 5,1, 2006-ban 4,8 százalékra csökkenhet.

A közép-európai országokkal bővített EU-ban tavaly 9 százalék volt az arány az idén 9,1, jövőre 8,8 százalék vártható. Az új EU-tagországokban magasabb a munkanélküliség, mint a régiekben: a listavezető Lengyelország 18,2, és Szlovákia 17,9 százalékkal.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!