3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Nem sikerült konszenzust elérni az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) estig tartó csütörtöki ülésén a munkaügyi ellenőrzésre vonatkozó törvénymódosítási javaslatiról, a munkaadói oldal annak egészét elutasította.

[ajanlo=474][igazitas=left/]Csizmár Gábor foglalkoztatáspolitikai és munkaügyi miniszter kifejezte: a hatékony munkaügyi ellenőrzés állami feladat, ezért konszenzus hiányában is az országgyűlés elé terjesztik a javaslatot. Ennek ellenére - mondta -, szeretné elérni, hogy a munkaadói érdekképviseletek egyetértésével, de legalábbis a javaslatok tudomásulvételével kerüljön az előterjesztés az Országgyűlés elé. Ezért készek a munkaadói oldal által leginkább vitatott paragrafus, az egyes munkaügyi jogszabály-sértésekhez rendelt büntetési tételek ismételt vitájára a megegyezés érdekében, értesült az MTI.

Dávid Ferenc a munkaadói oldal képviseletében egyebek között azt kifogásolta, hogy a munkaügyi bírság hatmillió forintos felső határát 20 millió forintra kívánja emelni a javaslat. Aggályos továbbá a munkáltatóknak a munkaügyi ellenőrzésre vonatkozó szabályok módosítása azzal összefüggésben, hogy a rendezett munkaügyi kapcsolatokhoz kívánja rendelni a kormány az állami megrendeléseket, támogatásokat.

Elfogadhatatlan számukra az is, hogy a munkaügyi ellenőrzési intézményrendszert részben a bírságbevételekből finanszírozzák, mert ez indokolatlan büntetésekre ösztönöz. Azt is vitatják, hogy a Munkaerő-piaci Alap feladata lenne az intézményrendszer további finanszírozása. Mindez állami feladat, tehát a költségvetésből kell fedezni a kiadásokat.

Csizmár Gábor ezzel kapcsolatban vállalta, hogy a jövő év során 2007-re vonatkozóan közösen kidolgozzák az intézményrendszer finanszírozásának új módját. A miniszter hangsúlyozta azt is: a 20 millió forintos bírságösszeg azért fontos, mert a munkaadók egy része már eleve bekalkulálta a nagy arányú feketefoglalkoztatásba a hatmillió forintos bírságot.

A munkaadói oldal vitatta azt is, hogy miért kell az eljárási időt 30 napról 60 napra kiterjeszteni. A miniszter szerint egyes ügyekben nem elégséges a 30 nap. Ez utóbbi két kifogással a munkavállalói oldal is egyetértett. Egyébként a szakszervezetek támogatták a kormányzati törvénymódosító javaslatot. Borsik János a munkavállalói oldal nevében nagyra értékelte az Országos Munkabiztonsági és Munkaügyi Főfelügyelőség új elnökének tevékenységét, az új munkamódszereket, a feketefoglalkoztatás elleni hatékonyabb fellépést.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!