Magyarországon egyre több fiatal már 30-32 évesen vezetői pozíciót foglal el. Tapasztalatok szerint az idősebb és tapasztaltabb kollégák tudásának átadása elmarad, mivel az idősebbek munkájukat és beosztásukat egyaránt féltik a fiatal kollégáktól. A jelenség nemcsak Magyarországon, hanem világszerte társadalmi gondot okoz. Amíg a 45 éves vagy idősebb vezetők elsősorban nyelvtanulás terén nem tudnak versenybe szállni a fiatalokkal, addig a pozícióbitorlókból hiányzik a szakmai alázat.
Nagy gondot okoz, hogy a hazai munkaerőpiacokon nincs olyan jól felépített rendszer, amely értékelné a teljesítményt és fejlesztené a szakmai karriert, így nem tudni, hogy mi történik majd azzal a jó szakemberrel, akinek tíz-, vagy akár húszéves szakmai tapasztalata van. Magyarországon nem látnak továbblépési lehetőséget a szakemberek, így sokan külföldön keresik az elismerést. Nem egy multinacionális cég vesztette már el emiatt jól képzett munkatársát, írja a Világgazdaság.
Nem látnak továbblépési esélyt a középkorú vezetők
A hazai munkaerőpiacon a 30-as éveiben járó, feltörekvő generáció kiszorította a tapasztalt, idősebb kollégákat. A fejlett piacgazdaság viselkedése ezzel teljesen ellentétes magatartást részesít előnyben, vagyis a tapasztalt munkaerőt tartják értékesnek, írja a Világgazdaság.