Korábban szóba került, hogy esetleg a Tesco venné meg a két bajba jutott brit bank, a Royal Bank of Scotland és a Lloyds bizonyos eszközeit. A két pénzintézet állami segítséget kapott a válság közepette, és most el kell adniuk bizonyos részlegeiket, hogy megfeleljenek az uniós szabályoknak.
A Royal Bank of Scotlandben jelenleg 70 százalékos az állami részesedés, a Northern Rock jelzálog-hitelintézetet teljesen államosították, de a Lloyds bankcsoportban is 43 százaléka van a brit kincstárnak.
Benny Higgins, a Tesco Personal Finance vezére a Reutersnek úgy nyilatkozott, hogy cégük legkorábban 2011-ben kezd folyószámla szolgáltatásokat is kínálni. Korábban több elemző ennél előbb valószínűsítette a cég belépését erre a piacra. A kiskereskedelmi lánc októberben nevezte át pénzügyi részlegét Nagy-Britanniában, azóta Tesco Bankként működik. Ez a lépés szintén azt jelezte már, hogy a vállalat hosszabb távon valódi bankként is akar funkcionálni.
"Nincs szükségünk az állami bankok üzletágaira. Amire szükségünk lenne, az infrastruktúra, azonban a probléma az, hogy ha eladják az eszközöket, akkor az infrastruktúrát nem adják hozzájuk" - vázolta fel Benny Higgins. Ezért a Tesco jelenleg azon dolgozik, hogy kiépítse saját hálózatát. Higgins elárulta, hogy már közel a megegyezés egy IT-beszállítóval, amely majd a leendő bankfiókok számítógépes hálózatát építené ki.
A Tesco Personal Finance vezetője arról is beszámolt, hogy egyelőre nincs végleges döntés arról, mikortól nyújtanak majd folyószámla-szolgáltatásokat illetve jelzáloghiteleket, azonban jó eséllyel erre csak 2010 vége után kerülhet majd sor.
Menedzsment Fórum