Az internetes álláskeresénél is jellemző, hogy leggyakrabban már területre szűkítve keresnek munkát, a magyarokra amúgy is fokozottan érvényes, hogy a többség a lakóhelye környékén próbál elhelyezkedni. A földrajzi közelség mögött második illetve harmadik helyre szorul csak az állás kategóriája illetve a fizetés.
Az állásajánlatok elbírálásakor szintén nagy súllyal esik latba a munkahely közelsége, a felmérés szerint jellemzően a nők és az alacsonyabb beosztásúak akik kevésbé mobilak. A nők 80 százaléka és az alkalmazotti pozíciót megpályázók 78 százaléka nevezte nagyon fontosnak a munkavégzés helyét, míg a férfiak 70, a felsővezetők 66 százaléka nyilatkozott ugyanígy.
A rendszerváltás előtt a dolgozók megszokták, hogy munkahelyük a lakóhelyükhöz közel esik. Sajnos e szemlélet még mindig él, a magyarok nem szívesen költöznek új munkahely miatt” - kommentálta országos adatok alapján a kutatás eredményeit Szabóné Bikki Ágnes, az Észak-Magyarországi Regionális Munkaügyi Központ foglalkoztatási tanácsadója.
Megfigyelhető, hogy a beosztottak nehezebben találnak megfelelő állást, mindössze 27 százalékuk találja meg egy hónapon belül az ideális munkát magának. Felsővezetők esetén ez az arány 33 százalék, míg a cégvezetők 37 százaléka talál magának rövid időn belül új munkahelyet. A kutatás során megkérdezettek 17 százalékának fél évnél is több időt vett igénybe az álláskeresés.
A megkérdezettek 37 százaléka alkalmanként több mint fél órát tölt el munkakereséssel, 38 százalékuk pedig legalább tíz hirdetést elolvas. Akik az interneten keresnek munkát, azok jórészt más csatornákat is bevetnek a siker érdekében: 58 százalékuk újsághirdetéseket is olvas, egy harmaduk pedig közvetítő- illetve fejvadászcégek szolgáltatását veszi igénybe.