A SAP eddigi részesedését mindössze 90,01 százalékra tudta növelni, azaz 5 százalékkal elmaradt a kitűzött céltól. A konszern ugyanis 95 százalékot meghaladó részesedés esetén kényszeríthette volna az értékpapírjaiktól megválni nem akaró részvényeseket az eladásra ("Squeeze Out"), s így egyúttal levetethette volna leányvállalatát a tőzsdéről.
A waaldorfi cég vételi ajánlata május 27-ig volt érvényben, azt a vezetés nem kívánja meghosszabbítani,[ajanlo=65][igazitas=left/] közölte a cég szóvivője kedden a német Manager Magazinnal.
Az illetékes nyitva hagyta azt a kérdést, hogy a jövőben próbálkozni fognak-e még a teljes bekebelezéssel.
Mint ismert, SAP SI már eddig is a SAP leányvállalatának számított, viszont utóbbi a részvényeinek csupán 70 százalékát birtokolta. A konszern ezt az arányt kívánta 95 százalék fölé emelni. Előzetes becslések szerint a felvásárlás 220 millió eurójába került volna a konszernnek.
A SAP SI-t még 1997-ben alapították azzal a céllal, hogy segítse a nem SAP-szoftverek SAP-termékekbe történő integrálódását. Az új SAP programgeneráció, a Net Weaver viszont már külső segítség nélkül is képes ezt megtenni.
"Annak semmi értelme sincs, hogy egyazon a problémán, egyazon módszerekkel két különálló részlegünk dolgozzon" - nyilatkozta korábban a SAP szóvivője.
A sAP SI jelenleg 1600 munkavállalót foglalkoztat. A vállalat 2004-ben 314 millió eurós forgalomra számít, ami 8 százalékos növekedést jelentene a tavalyi 280,3 millió eurós bevételhez képest.
(Menedzsment Fórum)
Nem sikerült bekebeleznie a SAP-nak a SAP SI-t
A korábbi tervekkel ellentétben Európa legnagyobb szoftvergyártó vállalata nem tudott teljes tulajdonra szert tenni leányvállalatában, a SAP SI-ben, így az továbbra is tőzsdei szereplő marad.