A lap hétfői számában megjelent interjúban a nagykövet kiemelte, hogy a Magyarországon tevékenykedő hatezer német cég mintegy húszmilliárd euró értékű befektetést valósított meg a rendszerváltás óta, 300 ezer munkahelyet teremtett.
Németország külgazdasági partnerei között Magyarország a tizenhatodik helyet foglalja el, az ide irányuló német export éves szinten 18,6 milliárd eurót, míg a Németországba irányuló magyar kivitel 21 milliárd eurót tesz ki - idézte az adatokat Lieselore Cyrus, aki szerint ezekből jól látszik, hogy a német befektetések stabilitást hoztak a magyar gazdaságba, és nagymértékben hozzájárulnak a magyar GDP bővüléséhez.
Arra a kérdésre válaszolva, hogy az utóbbi időben mire panaszkodnak a német cégek, a nagykövet a vállalatok számára terhet jelentő jogszabály-módosításokat említette. Ezek közül kiemelte az ekáer-rendszer bevezetését, a reklámadót, az élelmiszerlánc-felügyeleti díj drasztikus emelését.
"A cégek az olyan befektetési környezetet részesítik előnyben, ahol több évre előre lehet tervezni, szilárd a jogbiztonság, és kedvező az üzleti környezet, vagyis a gazdasági élet szereplői egyfajta bizalommal viseltetnek egymás iránt" - tette hozzá.
Az együttműködés jövőbeni fejlesztésére komoly potenciált lát a kutatás-fejlesztésben, ami egybecseng a magyar kormány által szorgalmazott növekedési stratégiával, miközben az energiabiztonság, és -ellátás is olyan terület, ahol a jövőben szorosabb lehet az együttműködés - mondta a diplomata az interjúban.
MTI