Hogy tudjuk minél jobb színben feltüntetni magunkat a potenciális munkaadók előtt? Mindenekelőtt úgy kell mutatkoznunk, mint aki egy üzleti szervezet értékes részét képes alkotni, javasolja a Monster cikke.
A világ legnagyobb állásközvetítő internetes cégének szakértője elsősorban a tökéletes bemutatkozás fontosságát hangsúlyozza. Az önprezentáció részét képezi a jól fókuszált önéletrajz és motivációs levél. A megfelelő benyomás eléréséhez ma már a hibátlanul megírt e-mail is hozzátartozik, adott esetben pedig egy saját weboldallal is reprezentálhatjuk képességeinket: mit értünk el eddig, milyen szakmai elképzelésekkel és kapcsolatokkal rendelkezünk. Mások a fenti eszközök segitségével való megjelenésünk alapján fognak megítélni bennünket valamint azt, mennyire lehetünk hasznosak, értéknövelő szerepűek egy adott munkahelyen. Törekedjünk emellett arra, hogy olyan személy benyomását keltsük, akinek a csatlakozása, belépése egy szervezetbe emberileg is 'kivánatos' lehet.
Saját magunk prezentálásakor végzetes hiba hanyagnak vagy sablonosnak lenni. A pontatlanságot azonnal észreveszik az önéletrajzot, a motivációs levelet, esetleg próbamunkát vizsgáló szakemberek. Törekedjünk a teljességre, mutassunk be magunkkal kapcsolatban minden eredményt, térjünk ki azokra a projektekre - például megkezdett tanfolyamokra, pályázatokra - is, melyek éppen most zajlanak.
Legyünk pozitívak
A Monster szakértője szerint a sikeres embereket arról lehet felismerni, hogy amint 'helyzetbe kerülnek', azonnal cselekednek. Minden helyzetből igyekeznek a maximumot kihozni, és igyekeznek jól helyezkedni, hogy a lehető legtöbb esélyt megkapják. Érdemes tisztába lennünk a céljainkkal, a megfelelő kérdéseket feltenni, hogy megkapjuk a szükséges információkat, és elengedhetetlen a pozitív hozzáállás.
A sikertelen embereket jobban befolyásolják a negatív hatások, és gyakran készületlenül kerülnek bele a döntő szituációkba, állapítja meg a szakértő.
Amennyiben jelentkezünk egy állásra, igyekezzünk tisztában lenni azzal, hogy zajlik a kiválasztás folyamata. Általában érdemes karrierünk során mindig megtudni, kik a döntéshozó emberek, hogy megértsük a viszonyokat. Kövessük, amennyire lehet, hogy kinek a kezén megy át az önéletrajzunk, és próbáljuk vele tartani a kapcsolatot. Ha nem is tudjuk befolyásolni, megkapjuk-e az adott állást, mindenképpen hasznunkra válnak később a megszerzett információk, emellett pedig kimutathatjuk, mennyire fontosnak érezzük a pozíciót, ez pedig igen fontos tényező lehet az állással kapcsolatos döntés szempontjából.
(Menedzsment Fórum)
Kapcsolódó anyagok
Tesztek, amelyek karrierekről döntenek
Egyéni karriertervezés - milyen típus Ön?
Növeljük értékünket a munkaerőpiacon
Hogy tudjuk minél jobb szinben feltüntetni magunkat a potenciális munkaadók előtt? Mindenekelőtt úgy kell mutatkoznunk, mint aki egy üzleti szervezet értékes részét képes alkotni, javasolja a Monster cikke.