[ajanlo=210][igazitas=left/]Az alternatív foglalkoztatási szolgáltatások, valamint a hátrányos helyzetűek, köztük a romák foglalkoztathatóságának javítására kiírt HEFOP pályázaton a szegedi és az ásotthalmi önkormányzat, a Támasz Egyesület, a Térségi Cigány és Polgári Érdekvédelmi Egyesület és a SZITI Egyesület alkotta konzorciumot ismerték el.
A támogatásból nyolcszáz, többségében tartós munkanélküli részesülhet személyre szabott módszerek alapján az alternatív integráló szolgáltatásban. Pócza Edit, a projekt szakmai vezetője elmondta: a januárban indult programba 540 tartós munkanélkülit, valamint 260 alacsony, vagy elavult végzettségű rászorulót vontak be.
A májusi szakmai beszámoló adatai alapján eddig 513 rászoruló kapott támogatást, közülük 361-en tartós munkanélküliek, azaz több mint egy éve nem dolgoznak; 55 százalékuk nő és 19 százalékuk megváltozott munkaképességű. Közülük százan már elhelyezkedtek a munkaerőpiacon.
A projekt célja, hogy Szegeden és környékén komplex foglalkoztatási szolgáltatással a 800 résztvevő közül legalább 240 három hónapig eredményesen elhelyezkedjen egy munkahelyen. A program adósságkezeléssel, felkészítő tréningekkel és gyermekfelügyelettel is igyekszik segíteni ezeket az embereket, hogy segélyezettekből adófizetőkké válhassanak.
(MTI)
Nyolcszáz tartós munkanélkülit segítenek Szegeden
Az Európai Unió pályázatán nyert közel 56 millió forintból nyolcszáz hátrányos helyzetű vagy roma, többségében tartós munkanélkülin segítenek Szeged és Ásotthalom térségében.