Mindeközben tulajdonosi szinten is nagy változások történtek: mivel a cég vezetése nem talált megfelelő vevőt, ezért az addigi gazdasági vezető összefogott két másik tehetős helybelivel, és együttes erővel vásárolták meg a B&B-től a sörgyárat. Bár a tulajdonoscsere következtében a 80 fogalkoztatott közül 30-at el kellett bocsátani, a leépítés csupán átmeneti intézkedésnek bizonyult: ma már - az azóta is folyamatos lakossági "besegítésnek" köszönhetően - a sörgyár története során először teljes kapacitásal működik, így a munkavállalói létszám ismét megközelítette a 80-at.
A helybeliek hangsúlyozzák: a történetben nem csupán a segítség módja a példátlan. Legalább ennyire egyedülálló, hogy nem egy konszern kebelez be egy kis sörgyárat, hanem utóbbi önállósítja magát, és képes is talpon maradni.
(Menedzsment Fórum)
Össznépi ivászattal mentettek meg egy német sörgyárat
Lakossági összefogással sikerült talpra állítani egy nagy múltú sörgyárat a németországi Iserlohnban. A helybeliek növelték sörfogyasztásukat, a cég pedig leszakadt az anyavállalattól és az önállósodás útjára lépett.