A Reuters szerint a GM a növekvő munkaerőköltségek és a harcos szakszervezetek miatt szakítana az ázsiai országgal. A General Motors döntését erősítheti az ázsiai ország valutájának erősödése is.
Az érintett dél-koreai szakszervezetek azonban az egész kivonulási pletykát csak egy blöffnek tartják. A szakszervezetek véleménye szerint a General Motors így próbál nyomást gyakorolni a munkavállalókra.
Az amerikai autógyárnak 2002-ben vált Dél-Korea termelési gócpontjává, ugyanis ekkor vásárolta meg a helyi Daewoo vállalatot. A cég az elmúlt 11 év alatt évi átlag 9,5 millió autót gyárt, aminek közel 80 százalékát exportálják. Ugyanakkor a GM össztermelésének 20 százaléka zajlik az ázsiai országban.
Más fronton is dúl a harc
Eközben más fronton is "dúl a harc" az Egyesült Államok és Dél-Korea között. Az ázsiai ország legnagyobb vállalata, a Samsung szabadalmainak megsértése miatt az amerikai Apple pert vesztett saját hazájában. Ezt a bírósági döntést azonban Barack Obama elnöki hivatala semmisnek nyilvánította. Dél-Korea kereskedelmi hivatala kérte az amerikai kormányt, hogy próbálják felülvizsgálni a váratlan döntést, és hozzanak korrekt ítéletet.
mfor.hu