3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A modern logisztikai rendszerek egyik igen fontos eleme a raktározás. A régebben többnyire elhanyagolt terület mára jelentős fejlődésnek indult. Az indulás a rendszer változás időszakára tehető, és a technológia azóta elért egy magas minőségi szintet, amelyet sokoldalú raktári szoftverek támogatnak.

A rendszer első lépésként fölépíti a raktár modelljét (berendezi, elhelyezi a kívánt polcrendszereket, komissiózó rendszereket stb.), majd a forgalmi adatok bevitele után animációt készít a gyakorlati működésről. Ezt az animációt a legnagyobb mélységig meg lehet nézni - például egy-egy szedő feladatára lebontva - és ki lehet elemezni. Így könnyen kiderülhet az is, hogy a tervezésnél túl -, vagy alul -tervezték a különböző rendszereket, illetve, hogy minden pontosan a helyére került. A program - a kiértékelés után - ha szükséges az optimalizálás szempontjai szerint maga átrendezi a raktárat, és létrehozza a legoptimálisabb megoldást.

A gép a kialakítás során egészen az egyes szedők munkafolyamatának mélységéig lemegy, hiszen ez az egyik olyan terület, ahol jelentős költségmegtakarítások érhetők el, mivel a szedők sem egyformák. Akad, aki ügyesebb, és van, aki kicsit lassabban dolgozik a többieknél. A korábbi aktári működés során a tapasztalatok azt mutatták, hogy a lassabb szedők megakasztják a folyamatot, így a gyorsabbak is lesüllyednek az ő szintjükre.

A személyekre való tervezés során a rendszer figyelembe veszi ezeket az emberi adottságokat is - az egyes szedőket a megfelelő helyre állítja, és ezzel biztosítja a munkavégzés előbbinél jobb kihasználtságát - a lassabbaknak könnyebb, a gyorsabbaknak nehezebb helyet határoz meg (például föl kell nyúlni a polcra). Ami azonban nagyon fontos, a rendszer az átalakításnál figyelembe veszi, hogy a kiszedésnek (lehajolás, emelés stb.) mennyi a költsége. Ennek köszönhetően a gép az optimalizációt mindig a költség oldaláról közelíti meg és dolgozza ki. A megoldás így az elérhető legkisebb szedési költséget és a szedők lehetőség szerinti egységes leterhelését fogja eredményezni.

A program emellett a raktározás során fontos dolgokra is odafigyel. Figyelemmel kíséri például, hogy mely termékek nem kerülhetnek egymás mellé (zöldség és tejtermék, hasonló név, azonos súly stb.).
A rendszer egyik alkalmazása azzal csökkenti tovább a jól működő raktárak költségeit, hogy a cég által meghatározott tetszőleges számú terméket a nap végén a legjobb megosztás szerint átcsoportosítja. Ezzel másnapi tevékenysége gördülékenyebbé és hatékonyabbá válik, ami hosszú távon már jelentős anyagi megtakarításokat eredményez (a német Phoenix Pharma 100 ezer termékéből napi ezer darabot csoportosít át, és ezzel jelentős kiszedési költségeket takarít meg).


LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!