A BBC Online cikkében ismertetett eredmények szerint sokan magasabb lakbért is fizetnének, csak hogy közelebb lakhassanak a munkahelyükhöz, és elkerüljék a fárasztó napi bejárást. A britek egyharmada számára olyan megerőltető az ingázás, hogy akár harminc százalékkal többet is hajlandóak lennének kifizetni.
A 7500 ember válaszaiból az is kiderült, minden tizedik alkalmazott már költözött is azért, hogy lerövidítse a napi utazást.
[ajanlo=65][igazitas=left/]A reed.co.uk online állásoldal igazgatója, Dan Ferrandino szerint eredményeik azt mutatják, ma már prioritást élvez a munkavállalók életstratégiájában a stressz kerülése. Sokaknak olyan fárasztó a napi ingázás, hogy még a kiadásaik növekedése is kevésbé nyomasztó, mint a több órás utazgatás minden munkanapon. Sokan vágynak arra, hogy frissen, kipihenten érkezzenek az irodába, jelentette ki Ferrandino. Az ingázás miatt nemcsak, hogy rosszul kezdődik a nap a munkahelyen, de az utazgatás a produktivitást is csökkenti.
A Menedzsment Fórum korábbi felmérésében résztvevő olvasók legnagyobb része napi másfél órát közlekedik. A válaszadók 13 százaléka válaszolta, hogy egy óránál többet, de két óránál kevesebbet utazik egy nap. Az olvasók 2 százaléka napi két óránál is hosszabb ideig ingázik. A kaotikus közlekedés áldozatának olvasóink 5 százaléka vallotta magát, szerintük nem lehet megbecsülni az otthon és a munkahely közötti út idejét.
(Menedzsment Fórum)
Rontja a munkahelyi hatékonyságot az ingázás
A távolról munkába járók negyven százaléka érzi úgy, nagyobb megterhelést okoz az ingázás, mint négy éve, derül ki a reed.co.uk felmérésből.