A munkaerő-piaci bizonytalanságokra nem lehet felkészülni, mégis lehet úgynevezett karrier-alternatívákban gondolkodni, írja a Világgazdaság.
A realitások talaján kell maradni a karrier tervezésekor, de sokat segíthet a távoli célok kitűzése is. Sok hazai szakember csak azt tudja, hogy jó pozícióba akar kerülni és sokat akar keresni, de nem fogalmazza meg az új munkahellyel szemben támasztott igényeit.
[ajanlo=42][igazitas=left/]Nyugat-Európában régóta, Magyarországon csak néhány éve alkalmazzák az álláskereső tréninget, mely segíti a jelölteket, hogy a maximumot érjék el a többlépcsős kiválasztási folyamatban. A tréning résztvevői ízelítőt kapnak többek közt abból, hogyan kell kapcsolatrendszert építeni. Különösen a pályakezdők veszik ennek hasznát, hiszen sokuknak nincs még munkatapasztalata, így sokkal kisebb eséllyel indulnak egy állásért folyó versenyben.
A humánerőforrás-szakembereknek három-négy percük jut egy önéletrajz, motivációs levél átolvasására, mivel akár több ezer pályázatot is el kell olvasniuk egy-egy álláshirdetés kapcsán. Az interjú alatti viselkedés, öltözködés nemcsak azt döntheti el, ki kapja meg az állást, hanem azt is, milyen feltételekkel.
Sok múlik a beállítottságon: a nyitott, új módszerekben bízók könnyebben helyezkednek el, míg a visszahúzódó, kétkedő alkatúak a tréning elvégzése után sem lesznek sikeresek a munkakeresésben, olvasható a Világgazdaság cikkében.
Segít a kapcsolatépítésben az álláskereső tréning
A munkaerő-piaci bizonytalanságokra nem lehet felkészülni, mégis lehet úgynevezett karrieralternatívákban gondolkodni, írja a Világgazdaság.