2p

Egyre több megyéből érdeklődnek az Európai Unióban és már Magyarországon is eredményesen működő foglalkoztatási paktum iránt, amelynek a munkanélküliség leküzdése a célja.

Kovács Péter, a Vas Megyei Munkaügyi Központ helyettes vezetője arról tájékoztatta az MTI-t: a foglalkoztatási paktum - amelyet 1997-ben indított útjára az Európai Unió - egy adott térség munkaerőpiacának szereplőit ülteti le egy asztalhoz. Az önkormányzatok, a gazdaság, a képző intézmények, az érdekképviseletek, a civil és a munkaügyi szervezetek képviselői a kulcsszereplők, akik nélkül nem lehet paktumot létrehozni - mondta. Ezek a szervezetek, intézmények közös helyzetértékelést végeznek, feltárják a munkanélküliség okait. Az ezzel kapcsolatos sokféle véleményt próbálja összegezni a paktum, s kialakítani a konszenzust a tennivalókra vonatkozóan. Ezután következnek a célok meghatározásai, vagyis az, hogy milyen téren kell összefogni a munkanélküliség hosszú távú csökkentése, a foglalkoztatás színvonalának emelése érdekében.

Az országban elsőként 2002-ben Kemenesalján hozták létre a foglalkoztatási paktumot. A kistérség akkor a hátrányos helyzetű térségek listáján szerepelt, két év alatt sikerült megállítani a negatív folyamatokat. Most Baranya, Békés, Fejér, Csongrád és Pest megyéből jelezték, hogy részt vennének a helyi összefogásokon alapuló partnerségben. (MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!