A felfedezett szénhidrogén-készletek pontos mennyiségének meghatározása még folyamatban van. Mivel a régió fejlett infrastruktúrával rendelkezik, a projekt megtérülési mutatói várhatóan nagyon kedvezőek lesznek, és a társaságok arra számítanak, hogy az első két kút termelésbe állítása akár az idén megtörténhet. A sikeres fúrás eredményén a felek egyenlő arányban osztoznak.
A Mol és az MHE egymással szomszédos Hajdú-Bihar, illetve Békés megyei kutatási blokkjaira kiterjedő együttműködés keretében végzett eddigi három kutatófúrás közül mindegyik eredményes volt.
Az elsőként, még tavaly lemélyített és az év elején kivizsgált Okány-1 jelű fúrás napi 50 ezer köbméter gázt produkál. Az idén február-április között mélyített és kivizsgált második fúrás, a Körösújfalu-1 hozama körülbelü 255 ezer köbméter földgázt ad naponta, emellett napi közel 50 köbméter kondenzátum is a felszínre kerül.
A most befejezett vizsgálat igazolta, hogy a harmadikként lemélyített Zsadány-É-1 jelű kutatófúrás is 115 ezer köbméter per nap földgázt és 15 köbméter per nap kondenzátumot képes termelni.
A partnerek a 1700-2600 méteres mélységben található Pannon-gáztároló homokkő rétegek tesztelésére irányuló koncepció jegyében további közös kutatófúrások mélyítését készítik elő.