2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Mol és a Magyar Horizont sikeres közös kelet-tiszántúli kutatási programja sorban a harmadik földgáztalálatot eredményezte.

A Mol és a Magyar Horizont Energia (MHE) Kft., amelyek a legnagyobb és a második legnagyobb kutatási területet birtokolják Magyarországon, egymást követően három sikeres kutatófúrást mélyített a kelet-tiszántúli régióban, Magyarországon. Ez azt mutatja, hogy a tavaly augusztusban a két fél között megkötött, közös szénhidrogén-kutatási tevékenységre szóló megállapodás sikeresnek bizonyult - tartalmazza a cég közleménye.

A felfedezett szénhidrogén-készletek pontos mennyiségének meghatározása még folyamatban van. Mivel a régió fejlett infrastruktúrával rendelkezik, a projekt megtérülési mutatói várhatóan nagyon kedvezőek lesznek, és a társaságok arra számítanak, hogy az első két kút termelésbe állítása akár az idén megtörténhet. A sikeres fúrás eredményén a felek egyenlő arányban osztoznak.

A Mol és az MHE egymással szomszédos Hajdú-Bihar, illetve Békés megyei kutatási blokkjaira kiterjedő együttműködés keretében végzett eddigi három kutatófúrás közül mindegyik eredményes volt.

Az elsőként, még tavaly lemélyített és az év elején kivizsgált Okány-1 jelű fúrás napi 50 ezer köbméter gázt produkál. Az idén február-április között mélyített és kivizsgált második fúrás, a Körösújfalu-1 hozama körülbelü 255 ezer köbméter földgázt ad naponta, emellett napi közel 50 köbméter kondenzátum is a felszínre kerül.

A most befejezett vizsgálat igazolta, hogy a harmadikként lemélyített Zsadány-É-1 jelű kutatófúrás is 115 ezer köbméter per nap földgázt és 15 köbméter per nap kondenzátumot képes termelni.

A partnerek a 1700-2600 méteres mélységben található Pannon-gáztároló homokkő rétegek tesztelésére irányuló koncepció jegyében további közös kutatófúrások mélyítését készítik elő.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!