A szóvivő elmondta: tavaly decemberben rögzítették, hogy a munkáltató elvégzi a felülvizsgálatot, mert a szakszervezetek szerint például hiányoznak műszaki, de adminisztratív dolgozók is, és ez már okozott fennakadást.
A szakszervezetek álláspontja szerint nincs meg az a technikai háttér a cégnél, amely indokolná az alkalmazottak létszámának csökkentését. "Egyes területeken olyan túlfeszített a munka, amely már nem fér bele a nyolcórás időkeretbe" - tette hozzá a szóvivő.
A BKV üzleti tervében most is szerepel - a tavalyi ezer fős elbocsátás után - az idénre tervezett 300-as csoportos leépítés. A szakszervezetek ezért sem tudták elfogadni a BKV vezetőségének nemrégiben tett ajánlatát, amely szerint elálltak volna az idei leépítéstől. Amíg ez az üzleti tervben szerepel, az érdekképviseletek semmilyen ígéretet nem tudnak készpénznek venni - mutatott rá Nemes Gábor.
A létszám-felülvizsgálattal foglalkozó egyeztetést a nap folyamán még folytatják. A sztrájkkal kapcsolatos tárgyalás pénteken folytatódik.
A szakszervezetek május 27-én nulla órától tartanának többnapos munkabeszüntetést, ha addig nem teljesülnek követeléseik. Előreláthatólag nem vennének részt a sztrájkban a metró és a HÉV munkavállalói, míg a villamos ágazat dolgozói még bizonytalanok, így a jelenlegi helyzet szerint csak a buszos és a trolibuszos dolgozók szüntetnék be a munkát ezen a napon.
A tervezett sztrájk kezdete egybeesik az írásbeli érettségi utolsó napjával. A fővárosban ezen a napon mintegy hétezer diák vizsgázik informatikából, művészeti tárgyakból és ének-zenéből.