Az elnök az MTI-nek kifejtette, hogy hat ágazatból - egészségügy, oktatás, vasúti, közúti közlekedés, kereskedelem, ipar - csatlakoztak a sztrájkfelhíváshoz szakszervezetek, amelyek döntő többsége LIGA-tag, de vannak kivételek, például az egészségügyi területen, és továbbiak jelentkezésére is számít.
A sztrájkot a LIGA a Bajnai kormány tervezett intézkedései ellen hirdette meg, és kifogásolta, hogy a kormány nem egyeztet a LIGA-val csak az OÉT-en hajlandó a kérdésekre válaszolni. Ennek ellenére a LIGA továbbra sem mondott le arról, hogy egyeztessen az intézkedésekről a kormánnyal, így az országos sztrájk értékelésétől is függően további lépéseket fontolgat a konföderáció abban az esetben, ha erre továbbra sem hajlandó a kabinet.
Gaskó István az érdekképviseletek megosztására irányuló kamarillapolitikának minősítette, hogy Bajnai Gordon miniszterelnök május elsején a szakszervezetekhez látogatott a Városligetben, ahol a hatból csak három konföderáció képviseltette magát. A LIGA és a Munkástanácsok ugyanis a Parlament előtt demonstrált május elsején, az Autonómok pedig úgy érezték, nincs ok az ünneplésre, és nem vettek részt a rendezvényeken.
A május 8-i sztrájkhoz csatlakozott ágazatok néhány képviselője a Bajnai kormány egy-két konkrét intézkedése ellen is szót emelt a sajtótájékoztatón. Papp Jánosné, a Hűtőgépgyártók Független Szakszervezetének elnöke a GYES és GYED szabályok munkavállalókat hátrányosan érintő változtatása ellen protestált, miközben felhívta a figyelmet az óvodai és bölcsődei férőhelyek szűkös voltára.
Alper László, a Rába Munkavállalók Szakszervezete elnöke a nyugdíjkorhatár emelése ellen szólalt fel, ami véleménye szerint az iparban, a három műszakban foglalkoztatott fizikai dolgozókat különösen nehéz helyzetbe hozza. Megemlítette azt is: bár csatlakoznak a sztrájkhoz a Rábánál, a munkaadó erre a napra tette a pihenőnapot, így a munkavállalók szimpátia demonstrációt tartanak Győrben, és hasonló akcióra szólított fel valamennyi hasonló helyzete került szakszervezetet.
Bubenkó Csaba, a Tescónál megalakult Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezetének elnöke a táppénz szabályok szigorítását kifogásolta, amelyek véleménye szerint a más ágazatokban foglalkoztatottaknál jobban sújtják a kereskedelmi alkalmazottakat, akik között jóval több a nő és a létszámhiány miatt átlagosan 20 százalékosan többet is dolgoznak más ágazatokkal összehasonlítva, így táppénzen is többet vannak. Arra azonban nem tudott biztos választ adni, hogy a sztrájk miatt bezárni kényszerülhet-e néhány Tesco áruház, annyit mondott: egyeztetnek a munkaadóval, de "bármi megtörténhet".