Az Unifi és Amicus szervezetek csütörtöki közös közgyűlésükön döntöttek a protestálás mellett, de a tiltakozók fel akarják emelni a szavukat a túlzottnak tartott vezetői fizetések ellen is. David Fleming, az Amicus főtitkára elmondta, haragot vált ki az alkalmazottakból, ha látják, hogy a bankvezérek csillagászati összegeket keresnek, miközben az ő fizetéseiket befagyasztották a pénzintézetek, derül ki a The Guardian cikkéből.
Emellett 'a világ túlsó felére' költöznek a munkahelyek a költségcsökkentés jegyében, fogalmaz Fleming, ami kissé ellentmond a magas topvezetői juttatásoknak. A 250 ezer tagot számláló brit szakszervezet a pénzügyi területen dolgozók sztrájkját tartja megfelelő eszköznek a tiltakozásra. A HSBC óriásvállalat szakszervezeti tagsággal rendelkező dolgozói már feltehetően résztvesznek az outsourcing ellenes akcióban. A HSBC 3500 állást akar kivinni az országból az elkövetkező nyolc hónapban, mint azt korábban bejelentette.
Az érdekvédők bíznak abban, hogy sikerül maguk mellé állítani a vezető bankok dolgozóit. A kiszervezés elleni egyik érvük, hogy jóval hatékonyabban dolgoznak a brit alkalmazottak. Míg a call centerek belföldi munkatársai ezer esetből egyszer hibáznak, ez az arány külföldön jóval nagyobb.
(Menedzsment Fórum)
Sztrájkolna a brit bankszakma a kihelyezések ellen
Országos sztrájkkal fenyegetőznek az érdekvédelmi szervezetek, miután a brit pénzügyi szférában dogozókat is egyre inkább érinti a cégek offshoring politikája.