3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Sok világmárka azért nem jött még Budapestre, mert nem tud egyszerre több ezer négyzetmétert bérelni. Az ingatlanfejlesztőknek a jövőben rugalmasabb térkialakítással kell felkészülni erre a keresletre – írja a Világgazdaság .

Akár kétezer négyzetmétert is kibérelne több nagy világmárka, ám a magyarországi kiskereskedelmi ingatlanpiacon erre szinte alig van lehetőség. Elaprózottak az objektumok, az 5-8 éve felépült bevásárlóközpontokban - az egy-két mágnesbérlő kielégítésén kívül - egyszerűen nem számoltak ezzel.

[ajanlo=538][igazitas=right/]A Hennes & Mauritz svéd divatlánc (Európában ebben a hálózatban van a legtöbb egység) akár háromezer négyzetméteres áruházat is megtöltene, de a Vörösmarty térre tervezett új objektum késése miatt kénytelen volt beérni egy csöppnyivel a Váci utcában. Más cégek hasonló gondokkal küzdenek, és egyelőre nem nagyon biztató számukra a helyzet.

A kereskedelmi ingatlanpiac egyébként töretlenül fejlődik. Augusztus végén Kecskeméten megnyílt a Malom üzletközpont. A 6500 négyzetméteres telken épült központ helyiségeit már két hónappal a megnyitó előtt bérbe adták. A következő hetekben újabb egységekkel bővül az Auchan két kereskedelmi parkja, és rendületlenül terjeszkedik a brit Tesco is.

A Világgazdaság beszámolása szerint a Premier Outlets Centerben is újabb nemzetközi cégek nyitották meg üzleteiket. A Hengermalom út-Budafoki út sarkán található XI. kerületi Új Buda Center átadását 2006 első negyedévére tervezik. A központ (16 ezer négyzetméter) földszinti részén kiskereskedelmi egységek kapnak helyet, majd több mint 9 ezer négyzetméteren szórakoztató- és irodai egységek kialakítását tervezik.

A hazánkban megtelepedett nemzetközi kereskedelmi láncok a folyamatos növekedés modelljét követik. A fővárosi agglomeráció területén a piac a telítettség jeleit mutatja, ezért a fő fejlesztési irány a nagyobb városok felé módosul. Az új beruházások legfontosabb jellemzője a szakosodás. A beruházók valamilyen speciális termékkínálattal vagy szolgáltatással jelennek meg.

A potenciális fejlesztéseket illetően elmondható: a vevői igényeket figyelembe vevő, jól kalkulált beruházások a közeljövőben is üzleti sikerrel kecsegtetnek. Elsősorban Budapesten és Pest megyében várhatók jelentősebb fejlesztések, az egyéb területeken a fejleszteni és visszafejleszteni szándékozó cégek aránya csaknem megegyezik - írja a Világgazdaság.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!