Ahogy az már a Labdarúgó Európa Bajnokság első napjaiban is látható volt, a kontinensviadal nem csak a férfinézőket vonzza, a meccsek ugyanis rendre nyerik az idősávjukat. Nem volt ez másként a kontinensviadal első teljes hetében, amikor a késő délutáni és az esti kezdés miatt gyakorlatilag 18 órától 23-ig a mérkőzések uralták a közszolgálati csatornát. Csupán a hétvégén, amikor a csoportmeccsek egy időpontban kezdődtek tudtak a vetélytársak versenytársakká is válni, ám a hét estéből a 18-49-es korosztályt tekintve hat alkalommal az M1 érte el a legmagasabb közönségarányt.
Ha csak a főműsoridős közönségarányt nézzük az említett korcsoportban, akkor az M1 az idei öt százalék körüli arányát ötszörözte a focimeccseknek köszönhetően. A kiugró számokat jelzi az is, hogy sem idén, sem a tavalyi évben nem nyert egyszer sem még egy estét sem a főműsoridőben a közszolgálati csatorna, nemhogy egy egész hetet, ahogy az a 24. héten történt. A kereskedelmi tévék közül a piacvezető RTL Klub mellett a TV2 is általában a beláthatatlan messzeségben szokott lenni, ahogy az sem ritka, hogy a közepes méretű csatornák (Cool, F+, Viasat3) mindegyike magasabb közönségaránnyal büszkélkedhet az M1-nél. A közszolgálati csatorna ugyanakkor idén nyáron nem csak a focimeccsek, hanem az olimpia révén is versenyképes lesz, várhatóan a magyar illetőségű sportesemények a mostani Eb-hez hasonlóan kiemelkedő nézettséget produkálnak majd.
A közszolgálati adót főműsoridőben, a kereskedelmileg fontos célcsoportban (19-23 óra között a 18-49-es korosztály körében) a tévék előtt ülők negyede (24,2%) követte. Az RTL Klub mérsékeltebb hátrányt szedett össze, hiszen átlagosan a nézők 19,4 százaléka kapcsolt a kereskedelmi adóra. Tovább olvadt a TV2 nézőtábora (15,5% SHR) is, míg a középmezőny tagjai rég nem látott gyenge számokat produkáltak, mivel az M1 immár nem csak a nagyok, de a kisebbek rovására is "terjeszkedett". Legjobban a Cool tartotta magát, amely így is becsúszott 5 százalék alá (4,9% SHR), majd a F+ (3,6% SHR), és a Viasat (3,5% SHR) következett.
Miután a héten a meccsek nézettségi számaival csupán a Barátok közt tudta felvenni a versenyt, így a napi bontásban azokról a műsorokról ejtünk szót, melyek versenyben voltak a csapatokkal. Hétfőn a nem túl veretes ukrán-svéd mérkőzésnek lett az ellenfele az RTL Klub saját gyártású szappanoperája mellett a Dr. Csont is. Saját idősávjában mindkét műsor magasabb nézőszámot ért el a 18-49-ben, mint hasonló időpontban a meccs. Kedden a lengyel-orosz meccs kapcsán nem tartottak a nézők attól, hogy már az első félóra gólzáporos lesz, így addig az RTL-es sorozat volt a legnépszerűbb a nézők körében. Szerdán este ugyanakkor igazi topmeccs, a német-holland kerül a képernyőkre, mely ellen senkinek sem volt esélye.
Csütörtökön nagyjából 3-0-ig érdekelte a nézőket a spanyol-ír meccs, az utolsó negyedóra alatt azonban az RTL Klub megint csak jobb volt. Pénteken nagy kapcsolgatás ment, vélhetőleg kevesen gondolták, hogy az angol-svéd mérkőzés lesz a torna eddigi legfordulatosabb meccse, így menet közben a Barátok köztnek, és a Miami helyszínelőknek is volt egy erősebb negyedórája.
A hétvégén a kánikula mellett az is az M1 ellen szólt, hogy a csoportkör utolsó összecsapásai egyszerre zajlottak. Így szombaton hiába volt az addigi legalacsonyabb a közönségaránya az orosz-görög mérkőzésnek csak az elejét tudta megfogni a Denis a komisz második része. Vasárnap a némileg izgalmasabb holland-portugál összecsapás hiába hozott jó számokat, ezt az esést, ha szorosan is, de az RTL Klub nyerte.
mfor.hu