Az összesen 5,5 milliárd forint támogatást élvező program elsősorban a hátrányos helyzetű emberek távmunka-lehetőségeinek feltárását szolgálja. A programiroda feladata továbbá, hogy a távmunkahelyekről az információkat kiközvetítse a munkaügyi kirendeltségeknek és a vállalkozások számára tanácsadási szolgáltatásokat nyújtson, hangsúlyozta a szakállamtitkár.
Székely Judit beszámolt arról, hogy az idén ugyancsak uniós támogatással két olyan program is indult, amely a távmunkában való foglalkoztatást segíti. Egyrészt a gyes, a gyed után munkát vállalók, az 50 év felettiek, illetve más hátrányos helyzetűek, valamint a rehabilitációs járadékban részesülők foglalkoztatását kívánják segíteni ezekkel a programokkal, amelyekben fontos szerepet kap a távmunka. A két program forrása 26 és 16 milliárd forint.
A szakállamtitkár megemlítette a hátrányos helyzetűek számára az idei évtől hét éven át érvényes Lépj egyet előre! programot is, amely 10 milliárd forintból évente 10 ezer fő foglalkoztatását oldja meg a tervek szerint szakmai ismeretek ingyenes átadásával.
Program indult ezenkívül az idén az úgynevezett kulcskompetenciák, azaz nyelvek és számítástechnikai ismeretek fejlesztésére, amely 12 milliárd forintból összesen 100 ezer emberen kíván segíteni. Ma Magyarországon ugyanis a felnőtt társadalom 60 százaléka digitális analfabéta, azaz nem rendelkezik informatikai ismeretekkel.