A Gucci, amely saját márkája mellett olyan brandeket tudhat magáénak, mint az Yves Saint Laurent, a Boucheron, a Balenciaga és a Bottega Veneta, a felvásárlási ajánlat előtt is a PPR többségi tulajdonában állt, a franciák a részvények 67,58 százalékát tartották a kezükben. A sikeresnek minősített ajánlatot követően a részesedésük 99,32 százalékra nőtt.
A luxuscég megszerzése hatéves folyamat volt, a PPR 1999-ben mentette meg a Guccit az LVMH ellenséges felvásárlási kísérletétől, majd 2001-ben a két francia cég, a Louis Vuitton Moet Hennessy és a PPR megállapodott a részvények átruházásáról.
A tulajdonjog megszerzése azonban áldozatokkal is járt, tavaly ugyanis távozott a Gucci főnöke Domenico De Sole és a sztártervező Tom Ford. A történtek azért jelentettek komoly érvágást, mivel De Sole és Ford együtt építette fel a Guccit - kis firenzei családi vállalkozásból 2,6 milliárd euró forgalmú nemzetközi nagyvállalattá.
A napi árfolyamon visszaszámolva a Reuters beszámolója szerint a PPR 7 milliárd eurót fizetett a Gucci részvények megszerzéséért.
(Menedzsment Fórum)
Kapcsolódó anyagok
Fagylalt helyett luxuscikkek
A PPR bekebelezné a Guccit
Tőkeinjekció a luxuscégnek
Otthagyja a Guccit a két sikerkovács
Teljesen bekebelezték a Guccit
A francia Pinault-Printemps-Redoute (PPR) sikeresen fejezte be a Gucci felvásárlási akcióját. A világ harmadik legnagyobb luxusipari csoportja így immár közel 100 százalékban a PPR kezébe került.