Az indoklás-repertoár páratlanul gazdag, íme néhány:
"A kapubejárót betonoztuk tegnap, és reggelre még nem kötött meg a cement. Nem hajthattam rá..."
"Túl részeg voltam még reggel is ahhoz, hogy kocsiba ülhessek, és bevezessek."
"Kígyó mászott a lakásba."
"Elfelejtettem, hogy ma van az esküvőm."
Ezeken kívül vannak akiket szellemek akadályoznak meg abban, hogy munkába menjenek, és olyan is akad, aki nem bízik a vekkerek erejében, így Istenre hagyatkozik ébresztőként, aki viszont úgy tűnik, néha szintén elaludhat, mert hiányzási indokként őt panaszolta be az illető, mondván, nem keltette fel, írja az MTI.
A legkedveltebb bliccnap a szerda. A péntek, vagy hétfő persze még népszerűbb lenne, ám azt kevesebben merik megkockáztatni, mert túl gyanús. A legremekebb kifogások sem jók azonban mindig. A munkáltatók csaknem negyede bocsátott már el alkalmazottat azért, mert nem volt igazán indokolt a hiányzása.
Míg lógásra a dolgozók a szerdát választják, addig stressz tekintetében hétfő a vezető nap. Egy japán kutatás szerint a hétfői munkakezdés észrevétlenül is akkora fizikai és pszichés teher a szervezet számára, hogy ilyenkor jelentősen megemelkedik a vérnyomás. Egyes szakértők szerint ezzel magyarázható, hogy hétfőn az átlagosnál többen kapnak agyvérzést és szívrohamot.
A kutatás vezetője hangsúlyozta, hogy hétvégén nem terheli a munkához kapcsolódó fizikai és mentális nyomás a legtöbb embert. A hétfő közeledtével azonban az átállást megrázkódtatásként éli meg a szervezet.
Menedzsment Fórum