A vállalat nem nyert a retrón (Táblázat!)
Ez nem az a Tisza
Az jelenleg kérdéses, milyen eredménnyel lehet túladni a vállalaton, illetve sikerül-e egyáltalán. A sikeres eladást nehezíti egyrészt, hogy csak a gyáregységről van szó, azaz a nevet, a márkát nem lehet értéknövelő adalékként felhaszálni.
Az pillanatnyilag nem egyértelmű - az ÁPV Zrt. eleddig nem adott tájékoztatást lapunknak -, az eladás hogyan érinti a két leányvállalatot. Valószínűleg sehogy, vagyis egy sikeres tranzakció után, kikerülve a Tisza Cipő Zrt. fennhatósága alól az ÁPV Zrt. lesz a társaságok vagyonkezelője.
Eddig se kellett senkinek
A korábbi sikertelen eladási kísérletek azonban nem kecsegtetnek sok jóval. A mostani lesz a harmadik próbálkozás, 2004 áprilisában és 2005 szeptemberében is meghiúsult az értékesítés. A cipőgyártó részleg eladása pedig 2001 óta nincs terítéken, a feldolgozóiparban bekövetkezett recesszió miatt. Az egységekre kiírt tederekből kettőre egyáltalán nem jelentkeztek, az utolsóra pedig egy pályázat érkezett, amit azonban az ÁPV nem tartott értékelhetőnek - mondta Oravecz Péter, az ÁPV Zrt. szóvivője.
Részleteket nem sikerült megtudnunk az ÁPV Zrt.-től az értékesítéssel kapcsolatban. Így az sem tisztázott, hogy a leendő tulajdonosnak lesz-e bármilyen kötelezettsége a vállalattal kapcsolatban. (Azt leszámítva, hogy a kölcsön ügyét rendezni kell.) Vagyis nem tudni, hogy az új tulajdonosnak meg kell-e tartania a vállalat korábbi tevékenységét, továbbra is biztosítania kell-e a leányok számára az ingatlanokat, vagy azt tesz a vagyonelemekkel, amit akar. Mivel a pályázat tárgyalásos, ezért egyelőre az ÁPV sem köt ki semmilyen feltételt. Minden feltétel a tárgyalások kimenetelén múlik - mondta Oravecz Péter.
F. Sz. E.