A biztosítóknál a síelést a snowboarddal együtt tartalmazzák a normál biztosítások, aki viszont síversenyre vagy edzeni indul, annak 50 vagy 100 százalékos felárat kell fizetnie. Mindenképpen oda kell figyelni a helyi biztonsági előírások betartására, mivel azok megszegése, vagy a kijelölt pálya elhagyása esetén a biztosító nem is térít. A sportfelszerelés sérülése után általában csak akkor jár térítés, ha az olyan balesetben rongálódik meg, amely orvosi ellátást is maga után von, a lopásbiztosítás pedig szinte mindenhol feláras.
[ajanlo=87][igazitas=left/]Érdemes rákérdezni a családi kedvezményre is, ami négy fős családnál általában 10-15, a gyermekkedvezmény pedig 50 százalék. Újdonság a biztosítási piacon, hogy két cégnél már SMS-ben is lehet biztosítást kötni, vagy a szerződést aktiválni, de egyelőre ezzel sem lehet teljesen kiiktatni a papírmunkát: vagy előre, vagy legkésőbb a határátkelőhelyen alá kell írni a kötvényeket.
A síbiztosítások tarifái idén 6,5 és 10 százalék közötti mértékben emelkednek. A Világgazdaság körképe szerint egy hétre fejenként 2500 és 5000 forint közötti áron lehet biztosítást kötni, amelybe már extra szolgáltatások is beletartozhatnak.
Több millióba is kerülhet egy külföldi síbaleset
Sokan indulnak neki könnyelműen a külföldi síelésnek: az utazóknak csak a fele-harmada köt balesetbiztosítást, pedig már egy ficam is több százezer forintba kerülhet. Januártól a biztosítási díjak is emelkednek, írja a Világgazdaság.