Az erősödő outsourcing trendeknek köszönhetően elsősorban a szoftverfejlesztői és számítógép-programozói munkahelyeket szervezik ki külföldre, de az úgynevezett ügyfélszolgálati munkák, valamint a számviteli és jogi munkakörök jelentős része is erre a sorsra jut.
Az International Herald Tribune című lap szerint a Forrester két évvel ezelőtt készítette el első átfogó jelentését az amerikai munkahelyek kihelyezésének várható trendjéről és akkor azt jósolta, hogy 15 éven belül 3,3 millió amerikai állás kerül külföldre, ezek - amerikai - bérvonzata 136 milliárd dollár. Azóta az intézet egyszer 3,4 millióra emelte a becslésben szereplő számot és pontosította a helyeket, miszerint elsősorban Kínába, Indiába, Mexikóba, a Fülöp-szigetekre és Oroszországba vándorolnak az állások.
Ma már egyes szakemberek véleménye szerint a művészeti munkákat, az élettani munkaköröket és az emberi erőforrásokkal kapcsolatos állásokat is lassan kiszervezik majd az USA területéről külföldre.
(Menedzsment Fórum)
Kapcsolódó anyagok
Az amerikai cégek a programozói állásokat viszik külföldre
Éles vita a munkahelyek kihelyezésének hatásairól
Több mint fél millió amerikai állás vándorolhat el az idén
Az amerikai fehérgalléros munkahelyek gyorsabban vándorolnak majd külföldre, mint azt korábban gondolták. A Forrester Research kutatóintézet szerint az idén 588 ezer amerikai munkahely kerülhet ki az Egyesült Államokból a tavalyi 315 ezer után.