2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Megúszta a bezárást a Magyar Gördülőcsapágy Művek legértékesebb egysége, a diósdi gyár. Június elejétől új tulajdonos áll a cég mögött. A kisebbségi részesedést birtokló román Rulmenti nem akárki: a dél-kelet-európai csapágygyártó piac legnagyobb szereplője - közli a Népszabadság.

Immár véglegesen török-román tulajdonba került a hazai ipari termelés egyik legrégebbi és legpatinásabb reprezentánsa, a Magyar Gördülőcsapágy Művek (MGM) diósdi gyára. A cégbíróság május végén - jelentékeny, 1,68 milliárd forint jegyzett tőkével - bejegyezte az üzemet birtokló és működtető New MGM Zrt.-t. A társaságot 51 százalékban török cég és magánszemélyek, valamint 49 százalékban egy meglehetősen "nagy hal", a román Rulmenti SA Barlad birtokolja. A lap úgy tudja, a gyárat az új tulajdonosok csaknem 3,5 millió euróért vették meg a dél-koreai Hanwha csoporttól.

A lap információi szerint a gyár problémái ezzel jó időre megoldódtak. A Hanwha ugyanis már arra készült, hogy bezárja a diósdi üzemet, mivel nem volt érdekelt a csapágygyártásban, és nem is kívánt ezzel foglalkozni. A gyártást a tervek szerint tavaly októberben állították volna le, míg a szerződéses szállításokat március 31-ig teljesítették volna. Időközben azonban sikerült elkezdeni a tárgyalásokat a török-román csoporttal, és a gyár június 1-jétől már az új tulajdonossal működik. A 120 alkalmazottat változatlanul tovább foglalkoztatják.

A diósdi üzemet 1952-ben hozták létre, majd 1963-ban a debreceni gyárral együtt a Magyar Gördülőcsapágy Művek (MGM) része lett. A vállalatot 1996-ban privatizálták, akkor a dél-koreai Daewoo-csoport kezébe került. Az anyavállalat későbbi egyre aggasztóbb pénzügyi helyzete miatt megvált magyar leányvállalatától, és azt az ugyancsak dél-koreai Hanwha csoportnak értékesítette - olvasható a Népszabadságban.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!