Immár véglegesen török-román tulajdonba került a hazai ipari termelés egyik legrégebbi és legpatinásabb reprezentánsa, a Magyar Gördülőcsapágy Művek (MGM) diósdi gyára. A cégbíróság május végén - jelentékeny, 1,68 milliárd forint jegyzett tőkével - bejegyezte az üzemet birtokló és működtető New MGM Zrt.-t. A társaságot 51 százalékban török cég és magánszemélyek, valamint 49 százalékban egy meglehetősen "nagy hal", a román Rulmenti SA Barlad birtokolja. A lap úgy tudja, a gyárat az új tulajdonosok csaknem 3,5 millió euróért vették meg a dél-koreai Hanwha csoporttól.
A lap információi szerint a gyár problémái ezzel jó időre megoldódtak. A Hanwha ugyanis már arra készült, hogy bezárja a diósdi üzemet, mivel nem volt érdekelt a csapágygyártásban, és nem is kívánt ezzel foglalkozni. A gyártást a tervek szerint tavaly októberben állították volna le, míg a szerződéses szállításokat március 31-ig teljesítették volna. Időközben azonban sikerült elkezdeni a tárgyalásokat a török-román csoporttal, és a gyár június 1-jétől már az új tulajdonossal működik. A 120 alkalmazottat változatlanul tovább foglalkoztatják.
A diósdi üzemet 1952-ben hozták létre, majd 1963-ban a debreceni gyárral együtt a Magyar Gördülőcsapágy Művek (MGM) része lett. A vállalatot 1996-ban privatizálták, akkor a dél-koreai Daewoo-csoport kezébe került. Az anyavállalat későbbi egyre aggasztóbb pénzügyi helyzete miatt megvált magyar leányvállalatától, és azt az ugyancsak dél-koreai Hanwha csoportnak értékesítette - olvasható a Népszabadságban.