A ThalesNano 2005-ben a világon elsőként dobott piacra speciális kémiai átalakításokat – többek között hidrogénezést – végrehajtó készülékeket. Jelentőségük, hogy alkalmazásukkal nem kell megvalósítani a kémiai transzformációkhoz szükséges több százezer dollárba kerülő laboratóriumátalakításokat.
Annak érdekében, hogy a készülékeket minél több területen lehessen felhasználni, a ThalesNano kutatási projektet indít a Grazi Egyetemmel közösen – közölte Ürge László. A hároméves együttműködés a mikrohullámú kémiai technológiák területéhez kapcsolódik. Ezt megelőzően októberben indult a svájci ETH Zürich Egyetemmel közös csipfejlesztéshez kapcsolódó projekt, aminek keretében a csipeken különböző kémiai átalakításokat vizsgálnak a kutatók.
További előrelépés a k+f-ben az angliai leányvállalat ősszel történt létrehozása. A jövőben Angliában alkalmazott, míg idehaza alapkutatásokat végeznek. A szigetország a ThalesNano legjelentősebb európai piacának számít, írja a Világgazdaság.
A cég termékeit főként gyógyszergyártó cégek számára készíti, ügyfelei közé tartozik a Sanofi-Aventis, a Glaxo és a Pfizer is. A termékeik közel 85 százalékát értékesítik gyógyszercégeknek. A fennmaradó hányadot az agrokémia területén, az élelmiszer-, a gépipar- és az olajiparban tevékenykedő vállalatok vásárolják meg, köztük a Singenta, a L’Oréal vagy a Coca-Cola. A kémiai átalakításokat végző készülékek világpiacán a cég 80 százalékos piaci részesedéssel bír, írja a Világgazdaság.