Még nem teljes körűen ugyan, de már most is elérhető az adatbázis magyar nyelven, az europa.eu.int/eures internetes címen. A nemzetközi állásközvetítő rendszerben eddig az EU tagállamain kívül részt vett Izland, Liechtenstein, Norvégia és Svájc, ez a kör bővül most az új tagállamokkal.
Az adatbázisban az egyes országok munkaerő piaci szervezetei által nyilvántartott állásajánlatok, munkaadói elvárások szerepelnek. Bekerülhetnek az adatbázisba a munkavállalói önéletrajzok is, így a munkáltatók szintén válogathatnak a kínálatban.
Az adatbázis továbbá részletes tájékoztatást nyújt az egyes országok munkavállalási, adózási, társadalombiztosítási szabályairól. Az adatbázisban történő eligazodást, a munkaadók és munkavállalók kapcsolatfelvételét, az állások betöltését az egyes országokban tanácsadói hálózatok segítik.
Magyarországon is kiépült már ez a hálózat. A Foglalkoztatási Hivatalban egy menedzser fogja össze a munkát, a hét statisztikai régióban illetve a fővárosban és környékén összesen tíz tanácsadó, valamint a 173 helyi munkaügyi kirendeltség mindegyikében egy-egy munkatárs segíti a nemzetközi adatbázis hasznosításával az álláskeresést. (MTI)
Továbbfejlesztik az uniós állásközvetítő rendszert
Az új tagországok adatainak felvitelével, az egyes nemzeti nyelvek használatát biztosító forma kialakításával fejlesztik tovább jelenleg az európai állásközvetítő rendszert, ezt a munkát május során végzik el Brüsszelben illetve a tagállamokban, közölte a Foglalkoztatási Hivatal.