A közlemény szerint már Budakeszin, Balatonszéplakon, Kaposváron, Nyíregyházán, Székesfehérváron, Szombathelyen, Taksonyban, Tihanyban, Salgótarjánban, Szekszárdon, Zalaegerszegen, Ürömön, Dunakeszin és Veresegyházán is lehet netezni mobil szélessávon.
Winkler János, a T-Mobile üzletágvezetője korábban elmondta: a HSDPA-fejlesztés területén 2007-ben is jelentős invesztíciót hajtanak végre, s az idén ötven százalékkal többet költenek erre, mint 2006-ban. A cél az, hogy az év elején mintegy 30 százalékos HSDPA országos lefedettséget az év végére 47 százalékra növeljék, s minden nagy városban lehetővé tegyék az élvezhető, nagy sebességű internetezést. A teljes lefedettséget öt év múlva éri el az üzletág a tervek szerint.
Az üzletág tavaly mintegy tízmilliárd forintot költött arra, hogy hálózatát alkalmassá tegye a harmadik generációs szolgáltatásokra, az összegből a HSDPA 10 százalékot tett ki.
A Pannon áprilisban indította el a gyors szélessávú, úgynevezett HSDPA internet szolgáltatását, amelyet összesen 44 településen lehet elérni - tájékoztatott korábban Hajnal Géza, a cég mobil adat- és üzletfejlesztési igazgatója.
A Vodafone június 1-jétől negyven településen tette elérhetővé a HSDPA technológiát. A cég a teljes 3G hálózatot HSDPA üzemmódra kapcsolta, így jelenleg Budapesten és környékén, illetve öt vidéki nagyvárosban, Győrött, Pécsett, Szegeden, Debrecenben és Miskolcon biztosítja a 3,6 Mbit/s-os maximális letöltési és 384 kbit/s-es feltöltési sebességű hozzáférést.
MTI/Menedzsment Fórum