2p

Bizonyos spekulatív fejlesztések előrehaladtával kisebb túlkínálat alakult ki az ipari ingatlanok piacán, amely hozzájárult ahhoz, hogy az első negyedében is inkább a bérlők diktálhattak.

Bizonyos spekulatív (nem bérlői igény alapján épített) fejlesztések előrehaladtával kisebb túlkínálat alakult ki az ipari ingatlanok piacán, amely hozzájárult ahhoz, hogy az első negyedében is inkább a bérlők diktálhattak.

Tavaly 140 ezer négyzetméternyi ipari ingatlanterületet adtak át Budapesten [ajanlo=50][igazitas=left/] és közvetlen környékén, ebből 60 ezer négyzetmétert a bérlőkkel egyeztetve, az ő terveik és elvárásaik alapján valósítottak meg. Az idei első három hónapban 16 ezer négyzetméternyi területet adtak bérbe, ez valójában két nagyobb objektumnál, a Dunaharasztiban lévő IPD komplexumban és a vecsési Airport Business Parkban történt. Mindkét esetben irodákat is bérelnek majd az ügyfelek, s mindkét esetben a szerződés független volt az ingatlanok tényleges befejezésének idejétől - számolt be a Világgazdaság.

A szakemberek szerint manapság elég nehéz pontosan meghatározni az ipari ingatlanok iránti keresletet, mivel a bérlőjelöltek zöme logisztikai vállalatként egyszerre több helyre is beadja az igényét. Az is sajátosság, hogy bizonyos vállalatoknak csak viszonylag rövid időre, mondjuk 12-24 hónapra kell raktárhelyiség, ám az is előfordulhat, hogy erre az időszakra viszont egyszerre hatalmas mennyiségű területre tartanak igényt.

A Világgazdaság cikke szerint a mostani raktárállomány körülbelül 450 ezer négyzetméter. A nyár közepéig további 14 százalékkal növekszik a kínálat a most futó projektek révén. Mindamellett úgy véli, az emelkedő kereslet egy részét, az 1500 négyzetméternél kisebb területre vonatkozó igényeket, nem mindig sikerült kielégíteni az elmúlt 1-1,5 évben, és ez a helyzet a következő hónapokban sem nagyon változik majd.

Természetesen a növekvő kínálat lefelé indította el a bérleti díjakat, s ez a tendencia az első negyedévben sem változott. A hivatalosan meghirdetett havi bérleti díjak 4,5-5,5 euró között mozognak négyzetméterenként, de a bérlők erős alkupozíciója miatt a valóságban általában ennél alacsonyabb a sáv: 4-5 euró között köttetnek az üzletek - írja a Világgazdaság.

Kapcsolódó anyagok
Növekvő kereslet az ipari ingatlanok piacán
Élénkülés csak az ipari ingatlanoknál lehet

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!