A turizmus szempontjából is fontosnak tartaná a helyettes államtitkár, ha a világ más országaihoz hasonlóan Budapesten is lennének este 9-10 óráig, esetleg éjfélig nyitva tartó fürdők. Jelezte, hogy a költségkalkuláció ismeretében a Széchenyi-tervből is támogatást kaphatnának e célra. Szerinte kezdetben például a Rudas-fürdő lehetne az, amelyik éjfélig nyitva tart.
A Budapest Gyógyfürdői Rt. vezetői a korábbi években mindig azt közölték, hogy a magas üzemeltetési költségek, plusz létszám stb, illetve a minimális igény miatt nem lenne kifizetődő a fürdők esti zárásának későbbre tolása.
A bizottság szavazás nélkül, de összességében támogatta a Rác-fürdő felújítására, kibővítésére lehetőséget nyújtó övezetátsorolási javaslatot, amelyről jövő csütörtökön dönt a Fővárosi Közgyűlés.
A részletes építészeti terv ismertetőből kiderült az is, hogy a törökkori és az Ybl Miklós által kialakított 1800-as évekbeli fürdőjelleg visszaállítása mellett egy modern élmény-fürdőrész, valamint 60 szobás szálloda, mélygarázs és a Citadellára vezető sikló indulóállomása is helyet kapna a mai Rác-fürdő térségében.
A Tabán zöld területét minimálisan érintené a fejlesztés, amelynek keretében pótolnák az elvett zöld felületet. A főváros fürdőtársasága és a Rác Nosztalgia Kft. közös projektje Bornemisza Miklós kft.-igazgató szerint két év alatt hatmilliárd forint körüli összegből megvalósulhat. Ehhez mintegy 700 millió forint saját forrás mellett 1,3 milliárdot remélnek a Széchenyi-tervből, a többit banki hitelből biztosítanák.
Turisztika, fürdőfejlesztés, Széchenyi terv
Turisztikai szempontból először a Rác-fürdő rekonstrukciójához, illetve bővítéséhez tudnának forrást biztosítani a Széchenyi-tervből.