3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Új lehetőségeket és új munkahelyeket hozhat magával az internet "minden a hálón" korszaka a Cisco Systems nemzetközi tanulmánya szerint, amelyet szerdán ismertettek a Cisco regionális vezetői a közép-európai térség fővárosait felölelő telekonferencia keretében rendezett sajtótájékoztatón.

A Cisco Systems a kutatást a világ GDP-jének 70 százalékát adó 12 országban, 7500 üzleti és informatikai vezető megkérdezésével végezte. A kérdezettek 33 százaléka szerint az IoE (Internet of everything) meghatározó hatással lesz a globális munkahelyteremtésre; 47 százalékuk az új típusú munkahelyeknek és nagyobb szakértelmet igénylő pozícióknak köszönhetően a bérek emelkedését is várja az ágazatban. A számítógépes hálózatok 90-es években kezdődött robbanásszerű terjedése, a gazdaság hálózatra kapcsolása óta a mindent a hálóra törekvés térnyerése jelenti a legnagyobb előrelépést az internet fejlődésében, ami egyúttal gyökeresen át is fogja alakítani a piaci környezetet - hangzott el a tájékoztatón.

Az új kor az eszközök, adatok és emberek összekapcsolásával új gazdasági értékteremtő forrást valósít meg. Kialakulását olyan technológiai újítások, mint a mobilitás, a számítástechnikai felhő, illetve a dolgok internete, az Internet of Things (IoT) alapozták meg. "A következő egy évtizedben a vállalatok versenyképessége attól függ majd, hogy mennyire tudják magukévá tenni az IoE koncepcióját és hogyan alkalmazzák azt nemcsak technológiájukban és működésükben, hanem az ügyfelekkel és partnerekkel folytatott kapcsolataikban is" - fogalmazott Michael Ganser, a Cisco közép-európai alelnöke.

Joseph Bradley, a Cisco internetes üzleti megoldások csoportja kutatási igazgatója a tájékoztatón három gazdasági ágazatot nevezett meg a technológia terjedésének első közvetlen haszonélvezőjeként: a feldolgozóipart, az energiaipart és a kiskereskedelmet. Az IoE terjedése gyökeres átalakulást hoz a piaci versenyben azzal, hogy kiegyenlíti a részvételi esélyeket a nagy- és a kisvállalatok között és csökkenti a piaci belépés költségeit - mutatott rá. Az IoE adaptálása ezért az évszázad kitörési lehetőségét képviseli a kelet-közép-európai térség számára - fogalmazott.

Ennek alátámasztására Joseph Bradley egy román start-up vállalat példáját hozta fel, amelyik egy ötletes IoE-alkalmazással tette ismertté magát szinte egyik napról a másikra: a sípályán elhelyezett irányítható kamerák, a síelő mobiltelefonja és GPS-adatok összekapcsolásával, profi videofelvételt készítenek a lesiklásról, amit azonnal a síelő rendelkezésére is bocsátanak letöltésre, illetve megosztásra a közösségi hálón. A Cisco elsőként készített olyan tanulmányt, amely az IoE világgazdasági hatását és potenciális pénzügyi értékét igyekszik felmérni és számszerűsíteni. Az elemzés kimutatta, hogy az IoE teljes körű feldolgozóipari, energiaipari és kiskereskedelmi alkalmazásával 2013-ban elméletileg közel duplázható lenne a termelési érték.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!