Az egyedi kormánydöntés (ekd) támogatási rendszer létrejötte óta 29 járműipari projekt kapott támogatást. Ezek keretében összesen 855,5 milliárd forint összegű beruházás valósult vagy valósul meg és 14 ezer munkahely jött, illetve jön létre Magyarországon. A legnagyobb beruházás a Mercedesé lesz, de jelentős fejlesztésről számolt be korábban a Knorr-Bremse Fékrendszerek Kft. is, olvasható a Napi Gazdaság cikkében.
Az autóalkatrész-beszállítók számára a repülőgépipar is felvevőpiac lehet, igaz, ott sokkal szigorúbb minőségi követelményeknek kell megfelelniük. A fejlesztési és gazdasági tárca ezért az utóbbi három évben 90 százalékos támogatást nyújtott 10-12 magyar cégnek ahhoz, hogy megszerezzék a repülőipari beszállítóvá válás feltételének számító AS9100-as minőségi tanúsítványt. Ennek köszönhetően a novemberi frankfurti repülőipari kiállításon az ITD Hungary támogatásával három magyar, autóiparból diverzifikálódó cég tud megjelenni, de - saját erőből - részt vesz egy hazai repülőgépgyártó társaság is.
A közelmúltban az ágazat eddigi legnagyobb kiállítási megjelenése valósult meg Friedrichshafenben. A rendezvényen Magyarország négy ultrakönnyű repülőgéppel, két hidroplánnal, egy koaxális meghajtású helikopterrel, két sárkányrepülő trike-kal, egy UAV felderítő repülőgéppel, illetve több high-tech elektronikai berendezéssel mutatkozott be, 11 kiállító részvételével. Mindez az ITDH szerint mérföldkövet jelentett abban, hogy Magyarországot ne csupán a beszállítói szinten megrekedt háttériparként, hanem high-tech fejlesztő, magas hozzáadott értéket termelő, késztermékgyártó országként ismerjék el - ennek érdekében már a repülőipari külpiaci stratégia is elkészült, számolt be a Napi Gazdaság.