3p

A fejlesztések eredményeként idén tovább nő az ún. vegyes funkciójú üzleti parkok területkínálata, a hasonló beruházások helyszínei pedig folyamatosan áttevődnek a városközponttól kijjebb eső, autópályákat körülvevő területekre.

A fejlesztések eredményeként idén tovább nő az ún. vegyes funkciójú üzleti parkok területkínálata, a hasonló beruházások helyszínei pedig folyamatosan áttevődnek a városközponttól kijjebb eső, autópályákat körülvevő területekre. Az építési kedv növekedésével az év végéig mintegy 120 ezer négyzetméter újabb ilyen létesítményt adnak át, ám az erősödő kínálat ellenére sem várható a bérleti díjak középtávú jelentős mérséklődése. - derül ki a DTZ Hungary Kft. január végén közzétett piacelemzéséből.

Az ipari ingatlanok piacán az igazi nagy áttörést Budapesten és agglomerációjában a 2000. év hozta, amikor is több ipariingatlan-beruházás kezdődött el. A "felfutás" jelentőségét a DTZ szakemberei azért hangsúlyozzák, mivel a piac e részterületének fejlődési üteme korábban jócskán elmaradt úgy az iroda-, mint a lakásszegmensétől. A felgyorsult fejlesztések eredményeként két év óta sorra épülnek a nyugati színvonalú szolgáltatásokkal kiépített vegyes funkciójú, korszerű létesítmények, melyek első osztályú iroda- és raktárterületeiket elsősorban a könnyűipari, logisztikai és kereskedelmi, raktározási tevékenységet folytató cégek számára kínálják.

Célterületek

A legkedveltebb hasonló beruházói célterületek között - a korábbi fővárosi "átmeneti zóna" (III. XIII. IX. és XI. kerületek) mellett - ma már Budaörsről kifelé haladva, egyre inkább az M1-M7-es autópályák és az M0-s körgyűrű által bezárt háromszöget, valamint a főváros déli oldalát, az M0-M5-ös vonalát találjuk az első helyen. A fejlesztési terület változása elsősorban annak tudható be, hogy a főutak és autópályák környezetében lévő telkek közműellátottsága - mivel a közeli kisvárosokba, falvakba betelepült cégek sok esetben kiépítették a gerinc-hálózatokat -- jelentősen javult az utóbbi években. Ugyanakkor a főváros agglomerációjában fekvő települések önkormányzatai (mint például Biatorbágy, Törökbálint, Vecsés stb.) Budapestnél jóval rugalmasabbak, gyorsabbak az érintett telkek "megfelelő" övezeti besorolásakor, valamint az építési engedélyek kiadásakor. Ez pedig a gyakorlatban azt jelenti, hogy csak ritkán fordul elő 9-12 hónapnál hosszabb engedélyezési időtartam. - állítják a cég elemzői.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!