[ajanlo=318][igazitas=left/]Dióssy László, Veszprém polgármestere szerint a kormány egy közel tízéves ügy végére tett pontot. Néhány éve egyedi engedéllyel egy magángép már landolt ezen a reptéren, sőt Veszprém polgármestere szándéknyilatkozatot írt alá a németországi testvérváros, Bottrop egy vállalkozójával menetrend szerinti járatok indítására.
Időközben a megszűnt katonai egységek által hátrahagyott épületeket, hangárokat felújították, végül kiderült a honvédségnek nincs jövőbeli szándéka a légikikötővel. A szakértők már korábban egy regionális repülőtér kialakítását tervezték, amely nemcsak a térség üzleti, gazdasági életének fellendítését eredményezheti, de figyelembe véve a Balaton, a Bakony közelségét, jótékony hatással lehet a turizmusra is.
Az önkormányzatok a Veszprém Városfejlesztési Részvénytársaságot bízták meg a koncepciók kidolgozásával, az esetleges befektetőkkel történő tárgyalások lebonyolításával. Az önkormányzatok nem zárják ki a terület értékesítését, bérbeadását vagy magánberuházóval közös vállalkozások létrehozását sem. Az elképzelések között szerepel logisztikai központ, ipari és tudományos park megvalósítása. Természetesen a későbbi hasznosításhoz elengedhetetlen a terület rendezési tervének elkészíttetése és közgyűlési elfogadása, ugyanakkor a következő években több tízmillió eurós fejlesztésekre is szükség lesz, értesült a Népszabadság.
Újabb repteret támasztanának fel itthon
Térítésmentesen, szabad felhasználással az önkormányzatok kezelésébe került a Bakony Harcihelikopter Ezred bázisaként ismert veszprém-szentkirályszabadjai repülőtér, számolt be a Népszabadság.