A társaság többségi tulajdonosa, az amszterdami bejegyzésű Bellegingsmaatshappij Schildwasht BV befektetési csoport mellé kisebbségi tulajdonosként a rotterdami Beheer en Bellegingsmaatshappij A. Adams BV pénzügyi vállalat került. Júliusban a rotterdami cég tulajdonrészét egy másik, ugyancsak rotterdami társaság, a BM (Hungary) BV vásárolta meg. A tulajdonviszonyi változásoknak ezzel koránt sincs vége, hiszen a Cora papírjai - újabb bejegyzésre várva - jelenleg is a cégbíróságnál vannak.
Az áruházláncot már az Auchannal és az amerikai Wal-Mart Store-ral is megpróbálták összeházasítani. Utóbbi hónapokkal ezelőtt közölte, hogy elindította az első lépéseket a kelet-európai piacra való betörésre - írja a Napi Gazdaság.
A Cora 2003-as eredményei nem kecsegtettek sok jóval, mivel az árbevételek ugyan nőttek, de az üzemi veszteségek is emelkedő tendenciát mutattak. A veszteséget a tulajdonos igyekszik orvosolni: 2003-ról 2004-re 5,4 milliárd forintra emelte a jegyzett tőkét. A társaság ezzel saját tőke-jegyzett tőke szerkezetét egyensúlyba hozta, előbbi 2002-ben 1,8, 2003-ban 1,2 milliárdos hiányt mutatott.
Az áruházlánc legnagyobb versenytársa a Tesco magyar leányvállalata, amely 318 milliárd forintos nettó árbevételével már két éve a legnagyobb hazai kiskereskedelmi láncnak számít. Ez a bevétel háromszor akkora, mint a Coráé, ugyanakkor háromszor nagyobb volt a rövid lejáratú árubeszerzésből származó tartozása is, azonban szintén háromszor több üzletet tartott fenn. Összességében az egy hipermarketre vetített forgalom szempontjából a francia cég sikeresebbnek bizonyult 2003-ban, ám szakértők attól tartanak, hogy nem sikerült elérnie azt a kritikus áruházszámot, amelyből a fenntartás könnyedén lehetséges.