3p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Idén 26 szervezet, köztük állami és magáncégek vehették át a Fogyatékosság-barát Munkahely díjat, melyet több hónapos munkahelyi fejlesztéssel nyerhetnek el a pályázók. Az elismerés célja, hogy a fogyatékos emberek integrációját segítő beruházások folyamatosak, nyomon követhetőek legyenek, a megváltozott munkaképességű emberek pedig rátalálhassanak azokra a munkahelyekre, ahol rájuk szabott környezetben dolgozhatnak. Az egyre nagyobb népszerűségnek örvendő programhoz idén május 22-ig lehet csatlakozni.

A Fogyatékosság-barát Munkahely programot a Salva Vita Alapítvány indította 2010-ben azzal a céllal, hogy a fogyatékkal élő munkavállalók és az ő foglalkoztatásukra nyitott cégek egymásra találjanak. A díj valódi értékét az adja, hogy a pályázó munkahelyek nem egyszerűen az integrációt elősegítő terveik alapján nyernek, hanem egy rövidtávú, három hónapos fejlesztési időszak után érdemlik ki az elismerést. A díj elnyerésével a pályázók a fogyatékos munkavállalók foglalkoztatásának elősegítése érdekében kidolgozott középtávú - 2 éven belül záruló - fejlesztési terveik megvalósítására is kötelezettséget vállalnak.

2015-ben már 26 szervezetnek adott át díjat az Emberi Erőforrások Minisztériuma, az Amerikai Kereskedelmi Kamara (AMCHAM), a Szövetség a Kiválóságért Közhasznú Egyesület és a Salva Vita Alapítvány. A nevező cégek között multinacionális vállalatok és állami cégek is vannak: köztük olyanok is, például a Spar, az Auchan vagy a Szerencsejáték Zrt., melyek harmadik alkalommal újították meg a címet. A Fogyatékosság-barát Munkahely díj így egyre inkább védjeggyé válik, mely a munkaerőpiacon is értékes jelzés - ennek alapján a munkaközvetítő cégek könnyebben találják meg azokat a vállalkozásokat, ahol felkészültek a fogyatékkal élők fogadására.

A következő évre szóló programra május 22-ig lehet jelentkezni. A jelentkezést követő felkészülési időszakban, illetve a díj elnyerése után, a középtávú fejlesztések kapcsán is ingyenes szakértői konzultációs lehetőséget biztosít a Salva Vita Alapvítvány - ezzel garantálva, hogy a tervezett beruházások valós igényeket szolgálnak majd.

A díj 2010-es indulása óta több mint 50 olyan cég birtokolhatta az elismerést, mely vállalta, hogy folyamatosan fejleszti a fogyatékos munkavállalók toborzásával, foglalkoztatásával, megtartásával kapcsolatos gyakorlatát. Ilyen fejlesztésnek minősül, ha egy szervezet a kollégák, a vezetők számára felkészítő tréninget szervez, vagy esélyegyenlőségi referenst választ. A pályázó vállalhatja azt is, hogy fizikai vagy infokommunikációs akadálymentesítést végez értelmi sérült, hallássérült kolléga fogadására, vagy az üres pozícióit, fogyatékos embereket célzó álláskereső portálokon is meghirdeti, elérhetővé teszi.

A nyertes pályázó az elismerés megszerzését követően két évig használhatja a Fogyatékosság-barát Munkahely logót. Ez az időszak a középtávú fejlesztések igazolását követően további két évre többször is meghosszabbítható.

(X)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!