3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A mai modern világban egyre több inger és technika vesz körül minket, ahol most már rendre megjelenik a mesterséges intelligencia és a virtuális valóság. Ezzel a modern trenddel a társasjátékok is próbálnak lépést tartani, így megjelentek a piacon az AR társasjátékok. 

Mi az az AR? 

Az "AR" rövidítés az "Augmented Reality", vagyis a kiterjesztett valóság kifejezést jelenti. Ezek olyan társasjátékok, amelyekben a valós környezetet és a virtuális elemeket ötvözik. Az biztos, hogy az AR megjelenése a társasjáték webshopban változatosabbá tette a palettát. Jó kérdés viszont, hogy nem vesz-e el a közösségi élményből a virtuális megjelenés? 

Megosztó téma ez, amiben egyelőre nincs konszenzus, még az olyan forgalmazók szerint sem, mint a SAS és KOS, a tárSASjátéKOS. Ők például azt a személyes véleményt vallják, miszerint az AR izgalmas újdonságot jelent, viszont képes túlzottan digitálissá tenni az élményt. Emiatt könnyen elveszítheti a társasjáték a klasszikus szerepét.

A készítők persze úgy vélik, hogy az új technológia egy teljesen új oldalát mutatja meg ezeknek a játékoknak, és a segítségükkel még mélyebben merülhetnek el játékosok a készítők által megálmodott világokban.

Hogyan kell játszani az AR játékokkal?

Az AR társasjátékok általában egy okostelefon vagy más okos eszköz segítségével játszhatók. Az alkalmazásokat pedig többnyire a telefon kameráján keresztül használják, így tudják megjeleníteni a valósnak kinéző környezetet. Illetve ehhez tudnak hozzáadni virtuális elemeket, mint például 3D-s karaktereket, tárgyakat vagy interaktív feladatokat.

A játékosoknak ehhez le kell tölteniük az alkalmazást az okostelefonjukra, majd a játék során követniük kell az alkalmazás utasításait és irányelveit.

Konkrét játékok az AR társasjátékok palettáján 

Nagyon jó példa a holografikus játékokra a Bűnügyi Krónikák, ahol 3D-ben vizsgálhatók meg a bűnügyi helyszínek. A történet szála ezzel együtt lesz még izgalmasabb és még valósághűbb. 

Emellett egy nagyon modern és érdekes példa a CATAN 3D-s változata. Ebben az esetben a játékosok már nem csupán a szobában választhatnak játékostársat. A virtuális valósággal, amit a Catan kínál, elérhető bármelyik játékos a világon, vagy választható klasszikus AI ellenfél is.

Közben pedig, teljesen valóságos szintre emelkedik CATAN® szigete. 

A társasjáték már csak azért is figyelemre méltó, mert virtuális valóság nélkül, önmagában is hatalmas siker volt. A társasjátékot 2000-ben megválasztották az Évszázad játékának is, és több mint 40 millió darabot adtak el belőle világszerte. Így nem túlzás állítani, hogy sokak szerint a legjobb játék a világon. 

Most pedig a virtuális valóság még különlegesebbé és modernebbé változtathatja, azok számára, akiket elvarázsolnak az újdonságok és az érdekes megoldások. 

Az, hogy a virtuális valóság jobbá teszi-e a társasjátékokat, nehéz kérdés, és könnyen lehet, hogy sokan maradnak majd a megszokott játék élménynél. Viszont nem érdemes egyből temetni sem, mert minden újdonságnak jár egy esély. 



 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!