3p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A 2017 első negyedévében kiosztott, beruházásokat segítő támogatásoknak több mint hatszorosát osztotta szét idén az első három hónapban.

Összesen április végéig 28,2 milliárd forintnyi támogatást osztott szét a kormány különböző beruházások között - derül ki az egyedi kormánydöntésekkel támogatott projekteket listázó friss dokumentumból. Ebből az összegből a választások előttre 25,1 milliárd forintnyi esett, ami az egy évvel korábbihoz képest hatszor nagyobb támogatást jelent; akkor ugyanis az első negyedévben "mindössze" 4 milliárd forintról szóltak a kormánydöntések.

2018 elejére ráadásul zömében milliárdos nagyságrendben támogatott beruházásokat a kormány, a legtöbb pénzt, a Valeo Siemens eAutomotive Hungary Kft. kapta. A céggel két támogatási szerződést is kötött a kormány, mindkettőt január 8-án, az egyik 3,24, a másik pedig 3,7 milliárdról szólt. A két projekttel összesen 700 munkahely jön majd létre. Ugyanezen a napon kapott 5,5 milliárdot a palackozó gépek gyártásával foglalkozó Krones Hungary Kft. is, a beruházással 500 új munkahelyet teremtenek. 3 milliárdnál nagyobb támogatást kapott még a

  • thyssenkrupp Presta Hungary Kft.
  • és a Master Good Termelő és Kereskedelmi Kft.

Ha nem tévedésről van szó, akkor utóbbi cég úgy kapott 3,3 milliárdos támogatást, hogy a beruházással egyetlen új munkahelyet sem fognak létrehozni.

Fotó: MTI
Fotó: MTI

Az egy új munkahelyre jutó támogatásokat nézve a legdrágább projekt a kompozit sportrepülőgépek gyártásával foglalkozó Magnus Aircraft Zrt.-é. A kormány március elején kicsivel több mint 2 milliárddal támogatta a cég 105 munkahelyet teremtő beruházását, vagyis egyetlen új pozíció 19,6 milliójába kerül a kormánynak. A thyssenkrupp projektje 15,1 milliós fajlagos támogatású, és kiemelkedik még a mezőnyből a QP Qualitative Production Zrt., valamint a Leier Hungária Kft. beruházása, melyek 12,9 és 12,7 millió forintos támogatású munkahelyeket teremtenek.

Az idei "legdrágább" munkahely azonban nem fért fel a toplistára, hiszen az élen a Richter Gedeon beruházása áll, amihez a kormány 2016-ban 4,9 milliárd forintos támogatást adott és mindössze 125 új pozíció nyílt meg a fejlesztésnek köszönhetően. Vagyis egy új munkahelyet majdnem 40 millióval támogattak Orbánék. Mögötte 35 millióval az Audi 2008-as projektje áll, a dobogó harmadik fokára pedig 30 millióval a Linde GÁZ Zrt. 2006-os beruházása áll, a kapott 300 millió segítségével mindössze 10 új munkahelyet hoztak létre.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!