A cégközlönyben megjelent tájékoztatásból az is kiderült, hogy a BB-gazda Corvinus feletti állami tulajdonosi jogok gyakorlójának megváltoztatásáról már tavaly december 22-én döntés született, csak annak cégbírósági bejegyzése húzódott közel három hónapig. Ez azért érdekes, mert a kormány csak jó egy hónappal később, január 24-én bízta meg Bártfai-Mager Andrea nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli minisztert, hogy legkésőbb június 30-áig folytasson tárgyalásokat a BB-ben fennálló többségi közvetett állami tulajdon értékesítéséről, minimum 200 milliárd forintért, vagyis amennyit az állam 2015 februárjában fizetett érte.
A vevőként szóba jöhető hazai bankok közül többen is nyilatkoztak az előző éves eredményeikről az elmúlt hetekben tartott sajtótájékoztatóikon. Eszerint a K&H tulajdonosát, a belga KBC-t és az Erste Bankot még nem kereste meg Bártfai-Mager Andrea, noha e hitelintézetek már többször is jelezték az érdeklődésüket.
Erre magyarázat lehet, hogy a nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter megvárta, amíg a cégbíróság bejegyzi a tulajdonosi jogait. Ezt a feltételezést látszik megerősíteni, hogy a Takarékbank elnök-vezérigazgatója, Vida József a napokban az Inforádió Aréna című műsorában lehetségesnek tartotta, hogy kérőként megméretik magukat a BB privatizációjakor, ha erre lesz lehetőségük.
Jöjjön el a 2019-es év egyik legizgalmasabb KKV-eseményére! Több mint 50 előadó és panelbeszélgetés-résztvevő 5 szekcióban! Hogyan tudják kihasználni a magyar KKV-k a digitalizációban rejlő lehetőségeket, és miből tudják ezt finanszírozni? A geopolitikai kihívások, a Brexit és a kereskedelmi háború tükrében mi vár a magyar KKV-kra?
Néhány név az előadók közül: MAGYAR LEVENTE - Külgazdasági és Külügyminisztérium, miniszterhelyettes - JAKAB LÁSZLÓ - Innovációs és Technológiai Minisztérium, miniszteri főtanácsadó - FÁBIÁN GERGELY - Magyar Nemzeti Bank, igazgató - WOLF LÁSZLÓ - OTP Bank, vezérigazgató-helyettes - JELASITY RADOVAN - Erste Bank, vezérigazgató - BALOG ÁDÁM - MKB Bank, elnök-vezérigazgató - HEGEDÜS ÉVA - Gránit Bank, elnök-vezérigazgató - BÚZA ÉVA - Garantiqa, vezérigazgató - RASKÓ GYÖRGY - agrárközgazdász - SALGÓ ANDRÁS - BMW Group Magyarország - FERNBACH ZOLTÁN - Mercedes-Benz Hungária Kft., Hálózatfejlesztési és tréning igazgató - LAUFER TAMÁS - IVSZ, elnök
Márpedig a Takarékbank szerepvállalása nagyon is elképzelhető, de az mfor.hu korábbi és eddig nem cáfolt értesülései szerint csak a második körben. A BB-t tulajdonló Corvinus megvételének fő esélyesének ugyanis a Mészáros Lőrinc és felesége, valamint tiszakécskei üzlettársa, Szíjj László által együttesen több mint 80 százalékban birtokolt MKB Bank számít. Ha valóban e hitelintézet lesz a befutó, akkor a BB-t magába olvasztó MKB a későbbiekben a Takarékbankkal egyesülhet.
Ez azonban még a jövő zenéje lehet, hiszen egyrészt a Takarékbank most azzal van elfoglalva, hogy – a tavaly november végén meghirdetett stratégiája alapján – 2020. január 1-jével a Takarék Csoportba tartozó takarékszövetkezetek és bankok összeolvadjanak egyetlen univerzális bankká. Másrészt ekkora méretű bankok fúziója általában időigényesebb folyamat, az a nemzetközi tapasztalatok alapján akár évekig is eltarthat.