3p

2018-ban 112 milliárd dollár tőkét vonzottak, ami komoly ugrás a 2017-es közel 51 milliárdhoz képest.

A fintech cégek 112 milliárd dollár tőkét vonzottak tavaly, ami több mint duplája a 2017-es közel 51 milliárdnak. A tranzakciók száma a második félévben csökkent ugyan, de az év egészében közel 2200 tranzakciót regisztrált a KPMG - derül ki a könyvvizsgáló és tanácsadó cég elemzéséből.

Az MTI-nek elküldött elemzés szerint a tranzakciók száma éves szinten alig nőtt, azaz az átlagos értékük emelkedett drasztikus mértékben. A tanácsadó cég szerint ez azt mutatja, hogy a szektor mind több startup cége jut el az érett szakaszba; sőt, egyes érettebb startupok maguk is befektetői szerepet vesznek fel.

Taksz Ildikó, a KPMG pénzügyi szolgáltatásokért felelős magyarországi partnere a közlemény szerint kiemelte: az elmúlt néhány évben az innovatív, gördülékeny fizetési szolgáltatásokat fejlesztő startupok hívták fel magukra a figyelmet, viszont már egyre inkább a banki belső folyamatok hatékonyabbá tételén dolgozó csapatoké a főszerep. Hozzátette, hogy a fintech cégek iránti keresletet növeli a hatósági szabályok szigorodása, az olyan rendeletek, mint a GDPR, amelyek komoly megfelelési kényszer elé állítják a pénzügyi intézményrendszert. Az ezt támogató, vagy az ezekre épített üzleti modelleket megvalósító innovatív cégek, amelyek például mesterséges intelligenciára fejlesztett megoldásokkal segítik a hagyományos bankok és biztosítók munkáját gyorsan felértékelődnek, és ezek a technológiák várhatóan a jövőben is jelentős befektetést vonzanak majd.

Tavaly három 10 milliárd dollárt meghaladó üzlet köttetett a fintech szektorban. A legnagyobb tranzakcióban a Blackstone 17 milliárd dollárral szállt be a Refintiv-be, ezt követi az Alibaba Group által alapított online fizetési szolgáltató, az Alipay-t üzemeltető Ant Financial 14 milliárdos tőkeemelése, majd a Vantiv 12,9 milliárdos felvásárlása, ahol a befektető maga is fintech cég, a WorldPay volt.

A piacon Amerikában volt a legnagyobb aktivitás 2018-ban, itt a tranzakciók száma 1000-ről több mint 1200-ra emelkedett, értékük pedig közel 30 milliárdról közel 55-re. A tranzakciók értékbeli növekedését illetően ezzel együtt Európa vezet, ahol a 2017-es 12 milliárdos befektetési érték 34 milliárdra nőtt egy év alatt. Ázsiában az Ant Finacial 14 milliárdos tőkeemelése az egész - 22 milliárdos - tranzakciós piac több mint felét adta, nélküle a piac visszaesést mutatott volna.

A szektor iránti kereslet 2019-ben is erős lesz. A fintech cégek a világ egyre több pontján nyújtanak jó megoldásokat a bankrendszernek és a biztosítási szektornak, így a globális és a regionális felvásárlási hajlandóság továbbra is erős maradhat - írta a KPMG.



Jöjjön el a 2019-es év egyik legizgalmasabb KKV-eseményére! Több mint 50 előadó és panelbeszélgetés-résztvevő 5 szekcióban! Hogyan tudják kihasználni a magyar KKV-k a digitalizációban rejlő lehetőségeket, és miből tudják ezt finanszírozni? A geopolitikai kihívások, a Brexit és a kereskedelmi háború tükrében mi vár a magyar KKV-kra?
Néhány név az előadók közül: MAGYAR LEVENTE - Külgazdasági és Külügyminisztérium, miniszterhelyettes - JAKAB LÁSZLÓ - Innovációs és Technológiai Minisztérium, miniszteri főtanácsadó - FÁBIÁN GERGELY - Magyar Nemzeti Bank, igazgató - WOLF LÁSZLÓ - OTP Bank, vezérigazgató-helyettes - JELASITY RADOVAN - Erste Bank, vezérigazgató - BALOG ÁDÁM - MKB Bank, elnök-vezérigazgató - HEGEDÜS ÉVA - Gránit Bank, elnök-vezérigazgató - BÚZA ÉVA - Garantiqa, vezérigazgató - RASKÓ GYÖRGY - agrárközgazdász - SALGÓ ANDRÁS - BMW Group Magyarország - FERNBACH ZOLTÁN - Mercedes-Benz Hungária Kft., Hálózatfejlesztési és tréning igazgató - LAUFER TAMÁS - IVSZ, elnök
*/

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!