2p

Leghamarabb 2022-ben indulhat az új blokkok építése.

A mai Kormányinfón rákérdeztünk a paksi beruházás állására is, miután megírtuk, hogy a létesítési engedély benyújtásának és jóváhagyásának ütemezése alapján cak 2021 őszén kerülhet pecsét a papírokra.

Gulyás Gergely kérdésünkre megerősítette, hogy az engedély 2021-ben születhet meg, annak az évnek is a végén. Ezt követően, 2022-ben kezdődhet el az építkezés.

Gulyás Gergely a Kormányinfó sajtótájékoztatón a Miniszterelnöki Kabinetiroda Garibaldi utcai sajtótermében 2019. november 7-én. (MTI/Soós Lajos)
Gulyás Gergely a Kormányinfó sajtótájékoztatón a Miniszterelnöki Kabinetiroda Garibaldi utcai sajtótermében 2019. november 7-én. (MTI/Soós Lajos)

Mivel az atomiparban átlagosan 9-10 éves időtartammal számolnak egy ilyen típusú beruházás megvalósításakor, adja magát a kérdés, hogy 2030 előtt termelésbe tud-e lépni a két új blokk. Az már biztos, hogy az eredeti, 2025-2026-os határidő nem tartható - ezt ma megerősítette a miniszter is, aki azon a véleményen volt, hogy reálisan 2030 előtt lépnek be a hálózatba a létesítmények. Vagyis 2028-2030 között adhatják át a blokkokat - olvastuk a miniszter szavaiból. Aki, bár jelezte, hogy nincs jártassága az atomerőművi építkezésben, de azt a tájékoztatást kapták, hogy például a "résfalak" esetében lehet időt nyerni.

Gulyás Gergely azt is elmondta, hogy az erőmű fejlesztésével kapcsolatos dokumentumok újratárgyalása az engedélyek birtokában történhet.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!