Ne hagyjuk megoldatlanul a kérdést!
Enélkül ugyanis alváshiányban fogunk szenvedni, ami hosszú távon az egész szervezetünkre negatív hatást fog gyakorolni. Az OnlinePszichológus szolgáltatásának keretében online pszichológus is rendelkezésünkre áll, hogy szakemberként segítse meghatározni azt, hogy konkrétan milyen probléma okozza a gondjainkat, tüneteinket, és amennyiben igényeljük, akkor támogasson bennünket az okok megszüntetésében.
Nézzük meg ebben a cikkben együtt, hogy milyen tünetek esetén gyanakodhatunk okkal arra, hogy az alvással kapcsolatosak a problémáink!
A konkrét tünetek elég egyértelműek…
Valójában attól függetlenül, hogy miért alakul ki nálunk az alvás terén hiányállapot, ugyanazokkal a következményekkel fogunk szembesülni. Az egyik legszembetűnőbb helyezt talán az, hogy folyamatosan betegeskedünk, amit az okoz, hogy az immunrendszer nem képes kellő hatékonysággal ellátni a feladatát. Emellett jellemző az is, hogy képtelenek vagyunk leállni a nassolással, s gyakran bőrpanaszokkal is szembesülünk.
Ha nehezen koncentrálunk, illetve állandóan halogatjuk a feladatokat és elodázzuk döntéseink meghozatalát. A lelki egyensúlyt pedig felváltja egy állandósult feszültség, ami kiegyensúlyozatlanná tesz bennünket érzelmileg is.
Nem is olyan ritka, mint hinnénk!
A különböző vizsgálatok és a hivatalos adatok tanúsága szerint nagyjából minden harmadik személyt érint a probléma élete során. Természetes, hogy akadnak olyan átmeneti időszakok, amikor nem kerülhetjük el azt, hogy egy időn keresztül kevesebb vagy kevésbé kielégítő alvás jellemzi a mindennapjainkat.
Tipikus példának szokták erre felhozni azt, amikor egy családba újszülött érkezik, hiszen ez jellemzően egy ideig együtt fog járni azzal, hogy a szülők is kevesebbet, illetve rövidebb etapokat tudnak majd alvással tölteni, igazodva a csecsemő szükségleteihez.
Kérjünk bátran segítséget!
Amikor valaki tartósan nem aludhatja ki magát, az ahhoz hasonló állapotot eredményez számára, mintha folyamatosan részeg lenne. Leegyszerűsíti a világot önmaga számára, s egyre gyakrabban a klisék és forgatókönyvek alapján végzi a mindennapi teendőit.
Még a beszédre is kihatással lehet ez az állapot, hiszen a kiejtés is elmosódottá válhat, ahogy maga a beszéd is. Gyakran előfordulhat az is, hogy sehogy nem jutnak eszébe az illetőnek azok a szavak, kifejezések, amelyeket használni szeretne.
Ha emellett a többi tünet is megfigyelhető, akkor nagy valószínűség szerint nem teljesen van minden rendben az alvás, illetve pihenés terén. A megfelelő mennyiségű és minőségű alvás segít abban, hogy testileg és lelkileg is igazán jól érezhessük magunkat.