Használjunk táplálékkiegészítőket!
Számos természetes vérnyomáscsökkentő hatóanyag elérhető, amely gyakorlatilag kockázatoktól mentesen alkalmazható, viszont segíthet abban, hogy jobb egészségügyi állapotba kerüljünk. A fűszerek és gyógynövények a barátaink lesznek ebben a küldetésben.
Az egyik ideális választás például a fokhagyma, amelynek akár a kivonatát is alkalmazhatjuk, hogy a kellemetlen mellékhatástól ne kelljen szenvednünk közben. Ilyen például az érlelt fokhagyma-kivonat is, amelyet magában is kipróbálhatunk, de az USA medical Blood Pressure Ultra nevezetű étrend-kiegészítőjében is megtaláljuk, számos más fontos alkotóelem társaságában. Megtalálható benne például a zöld teából kinyert L-theanin, amely az izgalommal járó helyzetekben megugró vérnyomás-értékek esetén nyújt támogatást.
Szintén kedvező hatásúnak tartják a szőlőmagkivonatot és a nattokináz enzimet, amelyeket szintén tartalmaz a készítmény annak érdekében, hogy kimaxoljuk az e téren megszerezhető előnyöket.
A táplálékkiegészítők mellett azonban az életmódunknak is érdemes figyelmet szentelnünk. Nézzük meg, hogy miért!
A sport ezúttal is segíthet!
Lerágott csont, mondhatnánk, no, meg kinek van erre ideje a mai világban. Azonban a mozgás az, amivel olyan terhelést adhatunk a szívünknek és az érrendszerünknek, ami képes valóban jó formában tartani őket. Mivel a legnagyobb probléma magas vérnyomás esetén, hogy ezek nem működnek optimálisan, így hatalmas a jelentősége annak, hogy mennyire tartjuk karban ezeket.
Nem kell természetesen azonnal megmászni a Mount Everestet! Sőt, a hirtelen nagy változtatásokhoz jellemzően a testünk nem jól idomul. Ehelyett gondolkodjunk kicsiben, s máris megoldottuk azt a problémát is, hogy nincs rá időnk, energiánk. Elég, ha minden egyes nap sétálunk egy tempósabbat vagy futunk egy kicsit.
De már olyan apróságok is számítanak, mint az, hogy mindig a nehezebbik utat választjuk! Például a lépcsőzést a lift helyett, a sétát az autó helyett vagy a kertészkedést a lustálkodás helyett.
Ha már túljutottunk az első nehézségeken…
Akkor nézzük meg, hogy mely testedzések támogatják leginkább azt, hogy a keringési rendszerünk optimálisan működjön. Ilyenek az aerob mozgásformák, de az erőnléti edzések is rengeteget segítenek. A rendszeres mozgás ugyanakkor nem elég, ha közben állandóan kialvatlanok vagyunk, a stressz szintünk pedig valahol az egekben mozog.
Tegyünk meg mindent azért, hogy rendszerességet iktassunk az életünkbe, amiben helyet kaphatnak az olyan élmények, kikapcsolódási formák is, amelyeknek köszönhetően végre újra felüdülhetünk.