2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Szénhidrogén-kutatásra vonatkozó stratégiai partnerséget kötött a Mol csoport és a Turkish Petroleum.

Szándéknyilatkozatot írt alá a Mol csoport és a Turkish Petroleum Corporation (TPAO) Isztambulban arról, hogy stratégiai partnerként működnek együtt a szénhidrogén-kutatás és -termelés területén - tájékoztatta a Mol szerdán az MTI-t.

A közlemény szerint az eddigi sikeres közös nemzetközi projektek után a vállalatok ezzel új szintre emelik együttműködésüket Törökországban a kutatás, valamint egyéb régiók és projektek terén.

A szándéknyilatkozattal a Mol csoport és a Turkish Petroleum kifejezik törekvésüket az együttműködésre, ehhez tapasztalatuk, technikai és kereskedelmi ismereteik, technikájuk és anyagi forrásaik révén kívánnak közösen hozzájárulni. Emellett a nyilatkozat további lehetséges közös részvételre is vonatkozik kutatási, mezőfejlesztési és termelési projektekben a Kaszpi-tenger térségében, Törökországban, Észak-Afrikában és a Közel-Keleten, valamint Kelet-Közép-Európában.

Hernádi Zsolt már az új székházból irányítja a vállalatot
Hernádi Zsolt már az új székházból irányítja a vállalatot
Fotó: Mol / FIABCI /

A szándéknyilatkozatot Isztambulban írta alá Hernádi Zsolt, a Mol csoport elnök-vezérigazgatója és Ahmet Türkoglu, a Turkish Petroleum Corporation elnök-vezérigazgatója.

Hernádi Zsolt a közlemény szerint hangsúlyozta: a partnerség az olaj- és gázkutatás területén új távlatot nyithat a vállalat nemzetközi portfóliójának bővítéséhez és ezáltal hozzájárulhat Kelet-Közép-Európa energiaellátás-biztonságához és versenyképességéhez.

A Mol csoport és a Turkish Petroleum vegyesvállalati partnerekként működnek együtt szénhidrogén-kutatási és termelési projektekben Azerbajdzsánban az Azeri-Chirag-Deepwater Gunashli (ACG) mezőben, valamint az oroszországi Baitugan-mezőben.

Az új stratégiai együttműködés összhangban van a Mol csoport frissített stratégiájával. Annak érdekében, hogy a következő öt évben legalább napi 90 ezer hordó olajegyenértéknek megfelelő mennyiséget termeljen ki, a vállalat kutatás-termelés divíziója tovább kívánja erősíteni nemzetközi portfólióját és stratégiai partnerkapcsolatok kialakítására törekszik - hangsúlyozta a közleményében a Mol.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!