3p

Egyre jobban megy a szekér a Fradi otthonául szolgáló Groupama Arénának. Működésének legjobb évét zárta 2019-ben az üzemeltetésért felelős cég.

A jelek szerint egyátalán nem kell az illetékeseknek azon görcsölni, hogy hogyan lehet nyereségesen működtetni a Groupama Arénát. A használatba vétel óta folyamatosan egyre jobb és jobb évet tudnak zárni, a trend pedig tavaly sem tört meg. Olyannyira nem, hogy az értékesítésből származó árbevétel 34 százalékkal emelkedett, 3,8 milliárd forintról 5,1 milliárdra. (Cikkünk előző változatában 75 százalékos növekedés szerepelt, holott az előző évi árbevétel volt a 75 százaléka a mostani 5,1 milliárdnak. A keveredésért elnézést kérünk - A szerk.)

Az azonban, hogy ez a növekedés mely tevékenységnek köszönhető, nem derül ki a kiegészítő mellékletből, ilyen részletes lebontást ugyanis nem közölt a stadiont üzemeltető Lagardere Sport Hungary Kft. Csupán annyi derül ki a dokumentumból, hogy a

"2019-es évben tovább növekedett a stadion igénybevétele egyrészt a nagyobb számú lejátszott mérkőzés okán (az FTC sikeres nemzetközi kupa szereplése kapcsán), másrészt az egyéb rendezvények számának emelkedése miatt. Ennek eredményeként emelkedett meg az árbevétel volumene."

Fotó: MTI
Fotó: MTI

A társaság közgyűlése május 26-án egyébként névváltásról is határozott, mostantón a cég Sportfive Hungary Kft. néven működik tovább.

A bevételek jókora növekedésével párhuzamosan a ráfordítások szerényebb mértékű növekedést mutattak. Igaz, a személyi jellegűek 70 százalékkal ugrottak meg, ám nominálisan töredéke az összkiadásnak. 202,6 millió után tavaly 345,4 milliót fizettek ki személyi jellegű kiadásként. A költséget a béremelés dobta meg, hiszen a 2018-as bruttó 713 ezer forintos átlagbér tavaly úgy növekedett 1,09 millió forintra, hogy közben még két fővel bővült is a cég létszáma. Az átlagos statisztikai létszám 19 fő volt már.

Az egyéb ráfordítás soron is jelentős növekedés mutatkozott tavaly, 194 millió után 539-et számoltak el, ám ez egy 398 milliós céltartalék képzésnek köszönhető.

A folyamatok eredményeként már üzemi szinten is tovább javult a társaság anyagi helyzete. Az előző évi 194 millió forint után 371 milliós nyereséget tudtak kimutatni. Ezt néhány tízmillió forinttal még növelte a pénzügyi műveletek pozitív eredménye, a 71 millió forintos adó elszámolása után 330,4 millió tiszta profit maradt a cég kasszájában 2019-ben, 75 százalékkal több az előző évi 188,3 millió után.

A 2018-as évvel ellentétben azonban hiába a növekvő nyereség, a cég tulajdonosai ezúttal nem döntöttek osztalékfizetésről. 2018-ban 130 millió forintot vettek ki a cégből.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!